27 січня 2019 року у рамках Міжнародного Дня Голокосту у Почесному Консульстві Держави Ізраїль в Західному регіоні України відбудеться круглий стіл на тему: «Людяність на безоднею пекла: феномен Праведників Світу», організований спільно з громадою прогресивного юдаїзму «Тейва».
Про це повідомили у Почесному Консульстві Держави Ізраїль в Західному регіоні України.
«Сьогодні в Україні склалася ситуація, у якій, як нам здається, важливіше говорити про позитивні приклади взаємовідносин українського та єврейського народів. Тема Праведників об’єднує різні національності, різні віросповідання та нагадує нам про те, наскільки важлива людяність», – зазначається у повідомленні.
У круглому столі братимуть участь представники місцевої влади, посольства Держави Ізраїль в Україні, громадських та релігійних організацій з різних куточків України, Польщі, Ізраїлю, США, науковці, публіцисти, правозахисники, студенти.
Особисте свідчення подій представить д-р Аарон Вайс (Ізраїль), чия історія порятунку у часи Голокосту вразила не одне покоління.
Серед доповідачів – віце-ректор Українського католицького університету Мирослав Маринович та Д-р Юрій Скіра (УКУ, Львів), представник центру «Ткума» д-р Єгор Врадій (Дніпро), який презентує довідник «Праведники Народів Світу», координатор Україно-Єврейських зустрічей Віто Надашкевич (Львів), Михайло Костів – голова Братства ім. Бл. Св. Мч. Омеляна Ковча (Львів), голова єврейської громади міста Дрогобич Йосиф Карпін, Науковий співробітник Музею Терору Володимир Когут (Львів, Рудки).
З вступним словом виступить заступник Почесного Консула Держави Ізраїль в Західному регіоні України та голова громади прогресивного юдаїзму «Тейва» Адель Діанова
Модеруватиме зустріч історик і публіцист Василь Расевич – Центр міської історії Центрально-Східної Європи (Львів).
27 січня в Україні і світі відзначають Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту.
Цей День проголошений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року, співавторами якої виступили 100 держав, в пам’ять про жертв нацистського терору під час Другої світової війни.
Україна на державному рівні приєдналася до відзначення цієї міжнародної дати у 2012 році (Постанова Верховної Ради від 5 липня 2011), хоч і була однією з шести країн-ініціаторів прийняття ООНівського документа.
Дата 27 січня обрана не випадково: саме цього дня 1945 року війська 1-го Українського фронту звільнили в’язнів найбільшого гітлерівського концтабору смерті Аушвіц-Біркенау неподалік польського Освенціма.
Варто нагадати, що Голокост з грецької перекладається як “всеспалення” й означає систематичне переслідування і знищення (геноцид) євреїв нацистською Німеччиною і колабораціоністами протягом 1933-1945 років. У ширшому розумінні, голокост — систематичне гоніння і знищення людей за ознакою їхньої расової, етнічної, національної приналежності, сексуальної орієнтації або генетичного типу як неповноцінних, шкідливих.
Офіційно визнано, що до 6 мільйонів євреїв було вбито протягом Голокосту, з них від 2,2 до 2,5 мільйона – на території колишнього Радянського Союзу, значною мірою в Україні.
Як відомо, одразу після окупації України нацисти розгорнули широку мережу гетто (найбільшим було Львівське), а згодом почали масово розстрілювати єврейське населення. Одними з найбільших і найвідоміших були розстріли у Бабиному яру в Києві, але знищення євреїв України було систематичними і повсюдними.
Світова спільнота цього дня не тільки згадує жертв людиноненависницької політики, але й засвідчує прагнення до боротьби з антисемітизмом, расизмом та всіма іншими формами нетерпимості, які можуть призвести до цілеспрямованого насилля стосовно окремої групи людей.
Ні депутати Львівської міської ради, ні чиновники Садового не піднімали це питання
Не існує вищої цінності, ніж захист Батьківщини та свого народу