З нагоди Всесвітнього дня логопеда, 14 листопада, у Львові у приміщенні філії №: 42 львівської муніципальної бібліотеки відбудеться освітній захід «Мовлєнний лабораторіум-2023/осінь/», на якому зберуться логопеди Львівщини та інших регіонів України.
Про це повідомили організатори заходу, пише Четверта студія.
Організатор заходу освітньо – тренінговий центр «ЛОГОДАР» – засновник та керівник Тетяна ЯРМАК.
Запрошені спікери лабораторіуму: п. Лілія ЛЕПЕХА / директорка КУ «Інклюзивно -ресурсний центр Шевченківського району №:2 м. Львова /, п. Іван ПАСІЧНИК / вчитель – логопед, засновник логопедичного центру Children’s Time /, п. Тетяна ЯРМАК / організатор лабораторіуму, логопед неврологічного відділення ЛОКЛ / проведуть майстер класи за темами:
1. «Стрес? Ні, не чули! Дієві техніки психоемоційного стану фахівця» / п. Лілія ЛЕПЕХА /;
2. «Мозковий штурм, як поєднати і впровадити загальновідомі методи з нестандартними, новаторськими в діяльності логопеда» / п. Тетяна ЯРМАК /;
3. «Логопед онлайн? РЕАЛЬНО! ДІЄВО! МОЖЛИВО!» / п. Іван ПАСІЧНИК /.
Захід відбудеться за підтримки Департаменту освіти та науки Львівської обласної адміністрації, головного спеціаліста відділу дошкільної, загальної середньої і позашкільної освіти управління освіти та інновацій департаменту освіти і науки ЛОДА п. Марії ВАСЮНИК -КУЛІЄВІЙ, офіційного партнера ГО «Центр ініціатив сприяння соціальному та культурному розвитку в Україні» / керуючий партнер п. Роман БІЛЯВСЬКИЙ.
«МОВЛЕННЄВИЙ ЛАБОРАТОРІУМ 2023 / ОСІНЬ /» – це концентрат новаторських підходів, кейсів та лайфхаків в творчо – практичну скриньку логопеда. А ще – це спілкування колег наживо, ділячись досвідом.
Довідка:
14 листопада в світі відзначають день логопеда.
Наука про порушення мови, методи їх виявлення, усунення та попередження засобами спеціального навчання і виховання – це все логопедія.
Логопедія – інтегративна галузь знань про психічну, а точніше мовленнєву діяльність людини, мовних механізмах, які забезпечують формування мовної комунікації в нормі і патології. Логопедія базується на неврології, нейропсихології та нейролінгвістики, психології, педагогіці та ряду інших наук. Ці науки дозволяють логопедії науково обґрунтовувати механізми і структуру порушення мовлення, розробляти і використовувати науково обґрунтовані методи розвитку, виправлення і відновлення мовлення.
Сучасний логопед – затребуваний фахівець, адже працює над всіма порушеннями мовлення, таких як відсутність окремих звуків і їх постановка; загальним недорозвиненням мовлення; його відсутністю; порушеннями голосу; темпу, ритму і тембру мови; мовними і мовленнєвими порушеннями внаслідок патології/вражень центральної нервової системи; порушеннях мовлення при ЧМТ та контузіях; заїканням.
Ні депутати Львівської міської ради, ні чиновники Садового не піднімали це питання
Не існує вищої цінності, ніж захист Батьківщини та свого народу