Новини

Сьогодні до Львова привезуть чудотворну ікону Матері Божої

У найбільший храм Сихова із Зарваниці привезуть чудотворну ікону Матері Божої.

Як повідомляє «Духовна велич Львова», у суботу, 21 вересня 2019 року, храм Різдва Пресвятої Богородиці (УГКЦ), що на Сихові, відзначає престольний празник. З цієї нагоди сюди привезуть ікону Божої Матері Зарваницької,тому всі охочі зможуть помолитися перед нею.

Цьогоріч святкування у храмі Різдва Пресвятої Богородиці триватимуть кілька днів поспіль. Розпочнуться вони, 20 вересня,коли до храму привезуть Зарваницьку ікону Божої Матері, а завершаться у понеділок, 23 вересня.

Додамо, що перед цим образом Божої Матері молилися два Святіші Отці – Папа Іван Павло ІІ, коли перебував у Львові, та Папа Франциск у Ватикані.

Скриншот ФБ

Чудотворна ікона Зарваницької Матері Божої не один рік творить дива. До неї звертаються люди з різними проханнями та хворобами. Тим, хто щиро вірить, ікона допомагає. Священики розповідають, що у Зарваниці люди зцілювались від різних хвороб та знаходили душевний спокій.

За даними переказами, після спустошення татарськими ордами Києва один монах, рятуючись втечею від диких напасників, потрапив у незнані місця над Стрипою. Знеможений до краю, чернець у щирій молитві просив Богородицю, щоб узяла його під свою божественну опіку. Умиротворений молитвою заснув. Раптом під час сну йому з’явилася Пречиста Діва Марія з двома ангелами, котрі тримали в руках білі лілеї. Чернець упав перед Богородицею на коліна, а Вона, усміхнувшись, доторкнулася до нього своїм омофором. Монах прокинувся у чарівній долині, оповитій густим лісом. Вражений красою цієї місцевості, він побачив ікону Пресвятої Богородиці з Дитям на руках, котра світилася над джерелом. Чернець залишився тут. Він збудував капличку і примістив у ній ікону, а згодом тут спорудили церкву з монастирем. Село, що з’явилося біля цього святого місця, назвали Зарваницею.

Не раз ікона чудодійним способом допомагала простим людям: зупиняла ворожі напади, а вода з цілющого джерела зціляла калік і хворих. Існує переказ про теребовлянського князя Василька, що в 1270-х роках заблудив на ловах, а блукаючи, занедужав. У блуканині зустрів чоловіка, який сказав йому, що недалеко живе пустельник, який має чудотворну ікону, а з-під каплички б’є джерело цілющої води. Люди з різних сторін ідуть туди. І хто помолиться перед іконою і нап’ється тієї води, той стає здоровим. І цей чоловік радив князеві йти туди, щоб у Матері Божої виблагати собі здоров’я. Князь послав слуг, щоби привели пустельника з іконою і водою. Але пустельник відповів: “Якщо князь хоче бути здоровим, нехай сам приїде до ікони Пречистої Діви Марії”. І поїхав князь сам. Йому назустріч вийшов пустельник, виніс ікону, освятив воду, дав напитися князеві, і князь чудом в одну мить став здоровим. У знак подяки за оздоровлення після тяжкої недуги він вибудував церкву в урочищі, яке зараз називають “Білий Камінь”.

Та не тільки перекази, а й історичні записки говорять про давнє походження чудотворної Зарваницької ікони Матері Божої. В парохіяльній хроніці с. Золотники, що біля Підгайців, було поміщено історичну записку, яка свідчить, що Зарваниця вже у XIIІ ст. була відомим відпустовим місцем. Під час численних татаро-турецьких набігів на українські землі Зарваниця не раз була знищена, а церква і монастир спалені. Та на попелище знову і знову поверталися люди і відбудовували село. Ченці заново будували церкву і монастир.

Незважаючи на пожежі,  Зарваницька ікона Матері Божої дивом збереглася неушкодженою. Коли у 1754 р. на місці згорілої дерев’яної церкви була побудована мурована церква Пресвятої Трійці, то до неї перенесено не тільки ікону Зарваницької Матері Божої, встановлену над лівим бічним престолом, а й ікону Розп’ятого Ісуса.

Щороку до Зарваниці відбуваються численні прощі, а найбільша – Всеукраїнська, збирає близько 100 тисяч людей з різних куточків України та світу. Люди вірять у ласку Божої Матері і просять у неї благословення, – пише Тижневик “Номер один”.

 

 

 

 

Коментарі

Ольга Корнієнко

Share
Published by
Ольга Корнієнко

Recent Posts

У Львові пʼять років не ремонтували аварійний міст

Ні депутати Львівської міської ради, ні чиновники Садового не піднімали це питання

31 хв. тому

Зимноводівська громада попрощалася із захисником

Не існує вищої цінності, ніж захист Батьківщини та свого народу

2 години тому