У найбільший храм Сихова із Зарваниці привезуть чудотворну ікону Матері Божої.
Як повідомляє «Духовна велич Львова», у суботу, 21 вересня 2019 року, храм Різдва Пресвятої Богородиці (УГКЦ), що на Сихові, відзначає престольний празник. З цієї нагоди сюди привезуть ікону Божої Матері Зарваницької,тому всі охочі зможуть помолитися перед нею.
Цьогоріч святкування у храмі Різдва Пресвятої Богородиці триватимуть кілька днів поспіль. Розпочнуться вони, 20 вересня,коли до храму привезуть Зарваницьку ікону Божої Матері, а завершаться у понеділок, 23 вересня.
Додамо, що перед цим образом Божої Матері молилися два Святіші Отці – Папа Іван Павло ІІ, коли перебував у Львові, та Папа Франциск у Ватикані.
Чудотворна ікона Зарваницької Матері Божої не один рік творить дива. До неї звертаються люди з різними проханнями та хворобами. Тим, хто щиро вірить, ікона допомагає. Священики розповідають, що у Зарваниці люди зцілювались від різних хвороб та знаходили душевний спокій.
Не раз ікона чудодійним способом допомагала простим людям: зупиняла ворожі напади, а вода з цілющого джерела зціляла калік і хворих. Існує переказ про теребовлянського князя Василька, що в 1270-х роках заблудив на ловах, а блукаючи, занедужав. У блуканині зустрів чоловіка, який сказав йому, що недалеко живе пустельник, який має чудотворну ікону, а з-під каплички б’є джерело цілющої води. Люди з різних сторін ідуть туди. І хто помолиться перед іконою і нап’ється тієї води, той стає здоровим. І цей чоловік радив князеві йти туди, щоб у Матері Божої виблагати собі здоров’я. Князь послав слуг, щоби привели пустельника з іконою і водою. Але пустельник відповів: “Якщо князь хоче бути здоровим, нехай сам приїде до ікони Пречистої Діви Марії”. І поїхав князь сам. Йому назустріч вийшов пустельник, виніс ікону, освятив воду, дав напитися князеві, і князь чудом в одну мить став здоровим. У знак подяки за оздоровлення після тяжкої недуги він вибудував церкву в урочищі, яке зараз називають “Білий Камінь”.
Незважаючи на пожежі, Зарваницька ікона Матері Божої дивом збереглася неушкодженою. Коли у 1754 р. на місці згорілої дерев’яної церкви була побудована мурована церква Пресвятої Трійці, то до неї перенесено не тільки ікону Зарваницької Матері Божої, встановлену над лівим бічним престолом, а й ікону Розп’ятого Ісуса.
Щороку до Зарваниці відбуваються численні прощі, а найбільша – Всеукраїнська, збирає близько 100 тисяч людей з різних куточків України та світу. Люди вірять у ласку Божої Матері і просять у неї благословення, – пише Тижневик “Номер один”.