Сьогодні, 13 липня, у музеї “Арсенал” відбулись урочистості з нагоди Дня українських миротворців.
Українських миротворців привітала заступник голови Львівської ОДА Оксана Стоколос-Ворончук та вручила подяки й грамоти облдержадміністрації.
“Дякую за ваш героїзм. Не може називатись народ великим, якщо не пам’ятатиме своїх героїв. Нині триває війна, але ви є миротворцями і щитом, який захищає захід Європи. Як говорить Президент, Україна – це воїни, які захищають землю, це мова, яка захищає серце, це віра, яка захищає душу. Ми є сильною країною, яка рухається вперед, завдячуючи мові, вірі і вам”, – зазначила Оксана Стоколос-Ворончук.
З нагоди свята у музеї презентували виставку “Українські миротворці” – спільний проект воєнно-історичного музею 58-го Будинку офіцерів та Львівського історичного музею.
“Лейтмотивом виставки є слова з Біблії: “Блаженні миротворці, бо вони синами Божими зовуться. Ця виставка є кроком поваги, бажанням віддати повагу вам і тим людям, які підтримували миротворчу місію під егідою ООН чи інших країн та організації. 22 миротворчі операції здійснили сухопутні війська, 23 здійснили флот і ми зображаємо це у виставці. Тут особисті речі людей, артифакти, привезені з миротворчих місій”, – зазначив завідувач воєнно-історичного музею 58-го Будинку офіцерів ЗСУ Сергій Паліса.
Довідково: Верховна Рада України, 21 травня 2013 року, одноголосно прийняла Постанову № 292-VII «Про встановлення Дня українських миротворців». Постановою визначено 15 липня Днем українських миротворців з подальшим відзначенням його на державному рівні, з метою вшануванням мужності і звитяги, зразкового виконання службових обов’язків, вірності присязі учасників миротворчих операцій та забезпечення збереження пам’яті славетних героїв-миротворців, які загинули під час виконання обов’язків у складі миротворчого контингенту та миротворчого персоналу.
Кабінету Міністрів України рекомендовано у місячний строк з дня прийняття цієї Постанови створити Організаційний комітет зі створення Алеї Слави героям-миротворцям у Наводницькому парку міста Києва та спорудження у місті Києві пам’ятника воїнам-миротворцям, які загинули під час виконання обов’язків у складі миротворчого контингенту та миротворчого персоналу.
Ні депутати Львівської міської ради, ні чиновники Садового не піднімали це питання
Не існує вищої цінності, ніж захист Батьківщини та свого народу