«Sürgün» у перекладі із кримськотатарської означає – вигнання. Саме так називається мистецький проєкт, покликаний привернути увагу до сюрреалізму, який відбувся і досі триває в Криму.
Про це пише Четверта студія з посиланням на прес-службу Львівської обласної ради.
Проєкт презентували 31 травня в Пороховій Вежі у Львові. Він поєднує кілька форм мистецтва, виконаних різними авторами, а саме: перформанс Влодка Кауфмана, відео та звукові інсталяції, документальний фотопроєкт Еміне Зіятдінової «Немає іншого дому There is No Other Home» та фотографії Арвідаса Шеметаса.
Кожен автор у своїх роботах намагався передати історії звичайних людей з Криму, проблеми які їм доводиться долати у невизначеній геополітичній ситуації.
«Ми шукаємо такі арттехнології, які дуже разюче будуть реагувати на цю тему, оскільки вона дуже болісна і дуже близька мені, тому що моя мама пережила дві депортації. Вона з Галичини і її депортували до Сибіру, а до того вона була депортована з території теперішньої Польщі. Я дуже болісно відчуваю те, що відчувають кримські татари. Може, тому мені так захотілося з ними співпрацювати», – пояснив свою ідею Влодко Кауфман.
Експозицію буде представлено до 6 червня. На відкритті виставки інсталяцій разом з кримськими татарами побували заступник керуючого справами Львівської обласної ради Мирослава Туркало, заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Віталій Загайний, засновник української Гельсінської групи Мирослав Маринович.
“Під час перформансу квіти витягли з горщиків, оголивши коріння. Це символічно, адже для кожного народу головне його коріння і традиції. Кримські татари зараз особливо бережуть свою історію, свою національну ідентичність. Ця історична пам’ять допоможе нам вистояти і пережити труднощі. Ми обов’язково повернемося в рідний український Крим”- поділився враженнями кримський татарин Руслан Аблямітов.
Статистика