У місті Чортків, що на Тернопільщині, відбуваються урочисті заходи з нагоди 100-річчя Чортківської офензиви.
Відтак, сьогодні, 9 червня, здійснили урочисте спецпогашення художнього конверту і поштової марки, присвяченої сотій річниці наступальної військової операції Української Галицької Армії.
Участь у заході взяв перший заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Ростислав Замлинський.
«Приємно знаходитися сьогодні тут, разом з вами, і розділяти радість сьогоднішнього дня. Дня, коли 100 років тому ми перемогли. Сьогодні ми також перемагаємо, зокрема, кожен на своєму місці. Перемагаємо тут, в тилу, хоча тут також є війна, адже ворог намагається перемогти нас в інформаційному просторі, посіявши в головах людей зраду. Ми повинні починати з себе, зі своєї роботи, землі, громади, оселі та рухати Україну вперед. Гордимося тим, що завжди українське військо перемагало завдяки мужності, відважності і патріотизму. Ми боремося за свою країну та за свою землю. Ми хочемо, аби наші діти, внуки і правнуки були незалежними і могли говорити своєю мовою, не боялися молитися в українській церкві, носити вишиванку і розбудовувати нашу сильну Українську державу. Завжди українське військо придумувало тактичні і стратегічні речі, до яких ворог не був готовий. Це ще раз підкреслює нашу мудрість і розуміння того, що ми знаємо, яким чином обороняти нашу країну, розвивати та будувати її. І сьогодні, у період політичних перипетій, ми не повинні дати навіть найменшого шансу ввести наш народ в оману. Ми повинні розуміти, що саме від нас залежить наше майбутнє. Ми повинні рухатися лише вперед – до великої європейської сім’ї », – зазначив Ростислав Замлинський.
Окрім того, у приміщенні Бучацької Єпархії відбулась презентація ювілейної медалі «Чортківська офензива. 100 років».
У межах заходів сьогодні також відбулось відкриття військового-історичного музею та презентація виставки «Чортківська офензива».
Довідково:
Чортківська офензива (Чортківський наступ) або Червнева офензива – історична назва наступальної військової операції Української Галицької Армії (УГА), здійсненої в період з 7 по 28 червня 1919 року. Вона була однією з найзначніших наступальних операцій, що здійснила Галицька армія під час польсько-української війни в Галичині 1918 – 1919 роках. 25 тисяч українських солдатів і офіцерів примусили відступити по всій лінії фронту більш як 100-тисячну польську армію, добре озброєну і підсилену французами. І тільки зовнішні чинники та брак матеріально-технічного забезпечення врятували супротивника від воєнної поразки.
Ні депутати Львівської міської ради, ні чиновники Садового не піднімали це питання
Не існує вищої цінності, ніж захист Батьківщини та свого народу