Двадцять літніх людей, які відвідують Львівський міський терцентр соціального обслуговування, вперше позаймались із чотирилапими реабілітологами. Терапевтичну зустріч провели львівські фахівці кінологічної школи Dog Friend у Стрийському парку.
Про це пише Четверта студія з посиланням на прес-службу ЛМР.
На зустріч у Стрийський парк кінологи привели п’ять спеціально навчених собак. Спершу фахівці розповіли, як потрібно правильно поводитись із тваринами, а також продемонстрували вміння собак-каністерапевтів. Але більшість часу кінологи скерували для безпосереднього заняття літніх людей з тваринами.
«Ми це називаємо 60 хвилин хвостатого щастя. В кожного є якісь свої проблеми, труднощі, переживання, навіть захворювання. Коли приходять собаки, люди починають зовсім по-іншому дивитися на цей світ, вони розквітають, посміхаються», – каже Наталя Лелек, керівниця школи Dog Friend.
У міському терцентрі зауважують, що для поважних панянок та панів це було щось неймовірне. «Ми бачили щасливі та усміхнені обличчя, бажання погладити собаку, поспілкуватись та погодувати її. Для нас дуже важливо, щоб літні люди мали гарний настрій та стабільний психоемоційний стан. І саме для цього ми й організували це заняття», – розповіли в установі.
Терапія із собаками тривала дві години, але дідусі та бабусі попросили проводити такі заняття постійно.
«Нам так настрій підняли – це просто чудо. Дуже сподобалося!», – ділиться поважна львів’янка Стефанія.
«Вони такі ласкаві, ніжні. Ну і треба віддати належне господарям – дуже гарно вони їх виховали», – додає львів’янка Ольга.
Працівники територіального центру постійно працюють над урізноманітненням дозвілля для літніх людей. У кожному заході бере участь щонайменше 10-20 поважних мешканців Львова. Кожну групу на прогулянці, екскурсії чи тренуванні обов’язково супроводжує працівник установи.
Каністерапія – один із видів лікування та реабілітації людини з допомогою звичайних або спеціально відібраних і навчених собак під наглядом кваліфікованих фахівців. Каністерапія використовується в роботі з різними категоріями людей. Особливе значення має каністерапія для дітей, які народилися із певними особливостями психофізичного розвитку: із синдромом Дауна, із ДЦП, із розладами аутичного спектру.
Собаки-каністерапевти також сприяють реабілітації після важких травм, підтримують людей у депресії, із психічними розладами та просто самотніх. Крім того, після занять із тваринами у дорослих людей нормалізується тиск, зникає тривожність, покращується пам’ять.
Статистика