Дівчина, яка зробила зауваження музикантам у центрі Львова, розповіла подробиці нічної події (ВІДЕО)

Новини Кенцало Юра 06 Березня, 2021 128 109
Фото: Наталя Маркевич

Фото: Наталя Маркевич

Львів’яни сьогодні чітко бачать наслідки проросійської політики Садового, – Наталія Маркевич

У Львові під вікнами міської ради виник мовний конфлікт через музикантів, які виконували пісні російською мовою. До музикантів підійшла дівчини та “попросила припинити співати мовою агресора”. Втім хлопець запевнив дівчину, що має на це повне право. Згодом стало відомо, що наступного дня члени молодіжного крила однієї із політичних організацій начебто вчинили самосуд над музикантами: розтрощили музичні інструменти, а згодом побили і самих співаків.

Ця історія викликала шалене обговорення у соціальних мережах. Щоб з’ясувати усі подробиці цієї історії, журналіст ІВ Четверта студія поспілкувався з Наталею Маркевич, яка першою виступила проти співів російською мовою у центрі Львова. Дівчина переконує, що не закликала до самосуду та насильства.

У соціальній мережі Вас обізвали “дівчиною, яка закликає бити російськомовних”. Чи це насправді так?

Це і близько не так. Я лише зробила правомірне зауваження і опублікувала відео у соціальну мережу. А на наступний день цього хлопця побили невідомі. У мережі розповідають, що це могла бути молодіжка ВО “Свобода”, але я не можу цього стверджувати, бо у мене немає жодних фактів.

Тобто Ви просто підійшли до музикантів і попросили їх припинити співати російською мовою?

Так, це було цілком мирне прохання.

Як Ви вважаєте, чому на 7 році війни з Росією у Львові співають російські пісні. Адже міський голова Львова Андрій Садовий казав, що візьме під власний контроль вуличних музикантів?

Власне міський голова Львова не взяв під власний контроль вуличних співаків. Я хочу наголосити, що це була проблема не лише російської мови, але й самого часу, коли це відбувалось. Це було дуже пізно, до того ж це – порушення громадського порядку і тиші. Перш за все, це є наслідком політики Садового. Всі добре пам’ятають, як міський голова Львова провів акцію «Львов гаваріть па рускі». Сьогодні ми ж пожинаємо ці плоди. Якщо б Андрій Садовий і його команда проводила конкретну політики з наголосом “Ні русифікації”, цього б сьогодні не було. Молоді люди, яких справді “болить” за Україну, не збирались в якісь групи, чи організації і не чинили б такий самосуд. Львів’яни сьогодні чітко бачать наслідки проросійської політики Садового.

Ви сказали, що вуличні музиканти порушували громадський порядок? Вони співали після 22:00?

Так, звичайно. Це було не лише після 22 години, а й близько опівночі. До них навіть приїхала поліція, бо мешканці прилеглих будинків викликали. Чи складала поліція протокол – мені невідомо. Після приїзду правоохоронців музиканти розійшлись. Наступного дня музикантів побили. І тепер вони звинувачують мене у тому, що їх побили. До цього я причетності не маю жодної.

Наскільки мені відомо, музикант відмовився писати заяву у поліцію. Він не хоче, щоб його побиття розслідували правоохоронці. Я у своїх соцмережах наголосила, що готова співпрацювати як з поліцією, так і з журналістами. Хочу ще раз наголосити, що не маю нічого спільного із цим побиттям, але розумію людей, які це зробили.

 

Коментарі

Позначки: , ,