Голів територіальних громад просять докласти усіх зусиль, щоб не допустити виникнення пожеж при спалюванні сухої трави, сухостою та сміття на території їхніх громад. Відповідне звернення громадам скерувала. Комісія з питань екології, природних ресурсів та рекреації ЛОР.
Про це розповів голова комісії, депутат Львівської обласної ради Віталій Свіщов, пише Четверта студія.
За його словами, у результаті випалювання збіднюється видовий склад флори і фауни.
“Почався сезон, коли люди масово спалюють траву. Закликаю не влаштовувати вогнищ. Це дуже погано. Трав’яні пожежі призводять до помітного зниження родючості ґрунту. Під час пожежі гине багато комах, їхніх личинок, дощових черв’яків та дрібних тварин, які беруть участь у процесах ґрунтоутворення. У вогні також гинуть і птахи, які гніздуються на землі, плазуни та інші тварини, нори яких розміщені у верхніх шарах ґрунту, знищується насіння, пошкоджуються кора та гілки рослин, які ростуть поруч з місцем спалювання”, – розповів Віталій Свіщов.
Він додав, що необдумані вчинки жителів можуть призвести до некерованих надзвичайних ситуацій, виникне небезпека лісових і торф’яних пожеж, що спричиниться до займання будинків, машин, ліній електропередач, газопроводів з фатальними наслідками.
Нагадаємо, за самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків особи, винні у підпалі, несуть адміністративну та кримінальну відповідальність, що передбачено статтею 77 Кодексу України про адміністративні правопорушення та статтею 245 Кримінального кодексу України.