Дня збалансування попиту та пропозиції робочої сили, пришвидшення процесу працевлаштування безробітних, забезпечення фірм і компаній потрібним персоналом відповідно до поточної та перспективної потреби в кадрах обласна служба зайнятості організовує професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації.
Про це повідомив відділ організаційно-інформаційної роботи та архівної справи Львівського обласного центру зайнятості, пише Четверта студія.
«У січні-червні цього року професійним навчанням охоплено 2,5 тис. безробітних. Серед них: 19 учасників АТО, 9 внутрішніх переселенців, 99 осіб з інвалідністю, 846 жителів області з числа молоді віком до 35 років. Завершили курси 2070 безробітних, з котрих майже 86% вже забезпечені роботою», – повідомив директор обласного центру зайнятості Василь Барилюк.
За його словами, вишкіл за скеруванням служби зайнятості організовується за 35-ма професіями та 32-ма напрямами не лише у місцевих закладах освіти або центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, а й безпосередньо на виробництві, де тимчасово непрацюючі особи шляхом стажування на робочому місці здобувають нові знання та фахові навички.
У Львівському ЦПТО цьогоріч навчалося 842 безробітних за такими професіями як: електрогазозварник, тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва, оператор котельні, водій трамвая, водій тролейбуса, перукар, манікюрник, візажист, продавець продовольчих товарів, касир торговельного залу та ін. Ще 11 жителів області опановували фах косметика, рибовода, верстатника деревообробних верстатів у Рівненському ЦПТО, а 2 осіб вчилися в Одеському ЦПТО на кондитера та адміністратора.
Під час навчання за безробітними зберігається матеріальне забезпечення, що виплачується у розмірі та термінах, встановлених відповідно до норм чинного законодавства, слухачам компенсовуються фактичні витрати на проїзд до місця вишколу та у зворотному напрямку за кожен день навчання (окрім видатків на проїзд у міському транспорті), у разі потреби надається місце проживання.
Якщо безробітні без поважних причин припиняють професійне навчання або відмовляються працювати за отриманою професією чи спеціальністю, вони зобов’язані відшкодувати службі зайнятості всі витрати, що були використані на навчання, проїзд або проживання.