Новини

Давидівська ОТГ використовує супутникові технології для прозорого використання земель

До кінця року Давидівська ОТГ Пустомитівського району оцифрує всю землевпорядну документацію, що сприятиме коректному наповненню Земельного  Кадастру та Реєстру прав інформацією про всі земельні ділянки на території громади за межами населених пунктів. Це відбуватиметься в межах реалізації програми «Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні», який реалізовується Світовим Банком за підтримки Євросоюзу.

9 серпня 2018 року відбулась перша зустріч робочої групи у межах програми на території Львівщини.

Мета програми – забезпечення прозорості в земельних відносинах та захист прав на землю, що, в свою чергу, має зменшити можливість проявів корупції в земельній сфері, збільшити надходження до місцевих бюджетів,  сприяти створенню робочих місць, підйому економічної активності та підвищення якості життя громадян. Це також є надважливим завданням у контексті децентралізації та підготовки до відкриття прозорого ринку с/г земель.

Заходи програми стосуватимуться всієї території Давидівської ОТГ, а це: Винничкіська, Давидівська, Кротошинська, Чишківська та Пасіко-Зубрицька сільські ради.

Також, для території всієї області буде проведено дистанцій незондування фактичного використання земель.

На робочій зустрічі вже були  представлені попередні карти посівів усієї Львівської області, що дає змогу оцінити фактиний стан використання земель з деталізацією 10 на 10 метрів.  До кінця року планується деталізація отриманої інформації з виїздом на місця і її порівняння з усіма наявними джерелами даних (Держгеокадастр, Держстат та інші).

Окрім того, завдяки програмі мешканці області (передовсім землевласники)  отримають доступ до безоплатної юридичної допомоги щодо захисту прав власності та використання землі через Мережу центрів надання безоплатної правової допомоги Мін’юсту.

Довідково:

Програма «Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні» здійснюється Світовим Банком за підтримкиЄвросоюзу у 3-х областях, – Львівській, Київській і Миколаївській, де до кінця року має бути завершено роботи у 3 сільрадах та 2 ОТГ. На базіцьогодосвіду буде розробленометодологію та до 2022 року проведено такі ж роботи у загаломблизько 100 сільрадах та об’єднанихтериторіальних громадах
Наприкінці травня цього року Європейський Суд з Прав Людини прийняв рішення, згідно з яким визнав мораторій на продаж с/г земель дискримінаційним і зобов’язав український уряд змінити законодавство у сферіобігу с/г земель.

Коментарі

Олег Довганик

Share
Published by
Олег Довганик

Recent Posts

У Львові пʼять років не ремонтували аварійний міст

Ні депутати Львівської міської ради, ні чиновники Садового не піднімали це питання

1 день тому

Зимноводівська громада попрощалася із захисником

Не існує вищої цінності, ніж захист Батьківщини та свого народу

1 день тому