Про це повідомляє Politico з посиланням на інформацію високопоставлених британських чиновників.
Іспанський уряд отримав дипломатичну перемогу на початку переговорів щодо Brexit, переконавши решту 27 країн-членів ЄС надати Мадриду дієве вето на майбутні торговельні відносини між Британією та ЄС і їхній вплив на Гібралтар.
Британія до цих вважала, що це стосуватиметься лише майбутніх відносин, угоду про які буде підписано після того, як Британія вийде з ЄС.
Лондон наполягає на тому, що стаття 50 договору “про розлучення” – який, як очікується, включає перехідний період і буде підписаний, поки Британія є членом ЄС – має розглядати Британію та її заморські території як єдину організацію, що фактично означає, що Британія та Гібралтар в рівній мірі підпадають про угодою про перехідний період.
Зараз Лондон вважає, що Іспанія намагається вести переговори щодо того, як перехідний період впливатиме на Гібралтар.
У середу Єврокомісія випустить свій проект переговорного мандату, в якому будуть викладені шляхи щодо переговорів про перехідний період, з метою видачі в подальшому офіційних директив, які будуть прийняті Європейською радою у березні.
“Якщо британські заморські території не будуть включені в керівні принципи переходу, це буде суцільним протиріччям у власній позиції ЄС. Керівні принципи в квітні дали зрозуміти, що переговори щодо статті 50 стосуються наших заморських територій, і цей перехід є частиною цього процесу”, – сказав один з британських чиновників.
Під час британського референдуму 96% гібралтарців проголосували за те, щоб залишитися в ЄС. Явка склала 84%.
Нагадаємо, Гібралтар – це британська заморська територія, розташована на півдні Піренейського півострова. Іспанія пред’являє права на цю територію.
Ні депутати Львівської міської ради, ні чиновники Садового не піднімали це питання
Не існує вищої цінності, ніж захист Батьківщини та свого народу