Від 1 січня до кінця червня 2018 року роботою Євроспільноти керуватиме Болгарія. Керівництво в Софії взяло на себе це завдання від Естонії, яка головувала в Раді Європейського Союзу в другій половині 2017 року. Серед пріоритетів болгарького президентства в ЄС – наближення країн Західних Балкан до Євроспільноти та питання, яких не вирішила Естонія.
Євросоюзні країни досі не домовилися про способи вирішення міграційної кризи. Ключові переговори відбуватимуться саме під час головування Болгарії, тому що до червня європейські уряди хочуть досягти компромісу в цій справі. Найближчі півроку – це також наступний етап переговорів про вихід Великої Британії з Євроспільноти і початок розмов про новий бюджет ЄС після 2020 року. Болгарія хоче приділити багато уваги Західним Балканам, які прем’єр-міністр Бойко Борисов назвав перспективним регіоном. «Ми хочемо зосередитися на наближенні до Європейського Союзу країн цього регіону. Західні Балкани – це унікальне місце, історична спадщина і культура», – заявив очільник болгарського уряду.
У травні в Софії відбудеться євросоюзно-балканський саміт. Болгарія очолила роботу Ради ЄС 10 років після вступу до Співтовариства. Від першого дня після вступу вона знаходиться під постійним наглядом Брюсселя у зв’язку з закидами, які стосуються недостатньої боротьби з корупцією та організованою злочинністю.
Нагадаємо, Болгарія була однією з країн-членів ЄС, які вважають, що варто скасувати санкції, запроваджені ЄС проти агресивної Російської Федерації.