Новини

Блаженніший Святослав Шевчук відвідав прощу в Уневі

У Святоуспенській Унівській Лаврі Архиєрейською Божественною Літургією відзначили престольний празник. Ця подія стала кульмінацією 30-ї прощі до Унева, яка відбувалася у онлайн-форматі. Моління в обителі очолив Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав.

Про це пише Четверта студія з посиланням на прес-службу ЛМР.

Пропонуємо, прочитати акценти його проповіді.

“Нарешті ми можемо бути разом! Бачити одне одного! Разом молитися! Сьогодні, у це свято, сама Мати Божа подбала про те, щоб над Уневом відкрилося небо і після сильних дощів сьогодні тепле лагідне сонце. Сьогодні Христова Церква святкує свято Успення Пречистої Діви Марії – воно є особливим святом, святом, яке начебто підсумовує усі Богородичні празники, які ми святкуємо упродовж цілого року. Сьогодні ми спогадуємо момент Блаженної кончини Пречистої Діви Марії – її переходу із землі на небо. Можна сказати, що відзеркаленням Святої Пасхи є Успіння Божої Матері. Успіння Пресвятої Богородиці є празником усіх Богородичних празників, і торжеством всіх торжеств, які ми святкуємо на честь Пресвятої Діви Марії. У всіх Церквах, які зберегли апостольську традицію, навчається про те, що ми знаємо про події блаженної кончини Пречистої Діви Марії.

Дуже важлива риса, яка випливає з цього свята, є те, що Успення Пречистої Діви Марії є радісним святом. Цікаво, що ті стародавні джерела говорять про певне пояснення події Успення, яке дає сам Іван Богослов, улюблений учень Христовий, той, кому на Хресті Христос поручив свою Пречисту Матір. Іван Богослов, наймолодший з апостолів, звертається до всіх них і каже: “Ми сьогодні не повинні сумувати і плакати”, щоби ті, які нас бачать, не подумали, що ми, які проповідуємо Воскресіння і проповідуємо  Воскресіння, плачемо, в момент переходу до Небес, її Пречистої Матері. Успення було проповіддю віри Церкви у Воскресіння. Не просто безсмерття людської душі у  яке вірили багато поган, але Воскресіння усіх нас з нашим смертним тілом, яке ми у день нашого погребення, наче зерна пшениці кладемо у землю, щоб в один день вони зійшли, показалися зародком нового життя, зародком Воскресіння, яке у наше серце вкладає Господь. Тому, сьогодні Пречиста Діва Марія, яка народжується до вічності, переходить від життя до Життя, бувши Матір’ю Життя, відкриває нам Таємницю, Правду, про блаженну кончину кожної людини. За словами Христовими: “Той, хто вірує у Мене, той на суд не приходить, бо від смерті перейшов до Життя”.

Дорогі у Христі брати  і сестри, сьогодні тут,  у цій Святоуспенській Унівській Лаврі, ми разом урочисто святкуємо престольний храмовий празник цієї обителі.  Не даремно, усі древні святині Святоуспенська, Київська Лавра, Почаївська Лавра, Унівська, головним святом святкують свято Успення Божої Матері. Бо монаша традиція вбачає у події Успення начебто зміст, суть, а навіть певне завдання монашого подвигу у житті Христової Церкви. Саме монаша спільнота показує усім нам, що Церква Христова за своєю суттю є собороною Церквою, тобто тою, яка збирає усіх, для того щоб відкрити усім людям, усіх часів, усіх народів, культур, обрядів, двері Життя Вічного. Так як сьогодні, ми бачимо у святі Успення особливу зустріч Матері і Сина. Особливо зустріч Пречистої Діви Марії із своїм Божественним Сином, її душі, яка на іконі зображена як новонароджена, яку Він сам вносить до Небесних обителів. Тут начебто відкривається особливий стосунок Матері і Сина, не даремно, ми величаємо Богородицю “Незрівнянно славнішу від Серафимів”, бо тільки Вона могла назвати Другу Особу Пресвятої Тройці Сином. Вона могла любити і любить свого Сина справжньою Материнською любов’ю. Це свято  відкриває також правду про спосіб життя, яке ведуть християни від початків. Церква, яка завжди благовістила Добру Новину про Воскресіння і Життя Вічне у всіх культурах і народах поширювала і будувала Культуру Життя. Незважаючи на грізні обставини, хвороби, християни були ті, які служили людському життю, від його природнього зачаття до смерті. Саме свято життя сьогодні є змістом празника Успення Пречистої Діви Марії.

У сьогоднішній прощі ми хочемо урочисто подякувати Пречистій Діві Марії за той особливий ювілей: 425 років Берестейської Унії, який святкує наша Церква. Сьогодні теж особливо хочемо молитися за здоров’я, за те, щоби Господь Бог забрав від людства цей болючий бич новітньої коронавірусної хвороби. І ми віримо, що наш Бог є Богом Життя. Він є Той, Хто надихає, дає людині мудрість перебороти всі виклики, які людина зустрічає у житті. Вірю, що Господь Бог допоможе сучасному людству знайти захист від цієї хвороби. Ми молимося за медиків, увесь медичний персонал, який рятує тих, хто сьогодні є у найбільшій небезпеці. І ми, як Церква, яка продовжує апостольську традицію, будує культуру Життя у наших часах. Намагаємося робити все, щоб наші храми, наші прощі були безпечним місцем.

Сьогодні особливо молимося за нашу Батьківщину. За нашу Україну. Кілька днів тому, ви бачили як ми відсвяткували 30-ту річницю Незалежності нашої Батьківщини, яка дається нам великими зусиллями, але яка є нашим особистим великим завданням сьогодні. Ми повинні повірити у те, що цього варте наше діло. І ми при помочі нашої Небесної заступниці зможемо залишитися справді вільним народом. Нехай, Пречиста Діва Марія прийме наші молитви”.

Коментарі

Олег Довганик

Share
Published by
Олег Довганик

Recent Posts

У Яворові відкрили пам’ятний знак

«Алея пам'яті Героїв Яворівської громади»

7 години тому

У Львові можуть закритись 50 ресторанів

Дивне повідомлення власника мережі Фест

8 години тому