«У рамках проекту будемо порівнювати декларації із реальним життям і майном всіх місцевих депутатів, починаючи від обласної ради і закінчуючи селищними головами. Ми для цього створили сайт, який називається «Слуги народу». На цьому ресурсі розміщуватимемо всі розслідування, пов’язані з місцевими депутатами. Наприклад, написав народний обранець, що в нього є недобудований будиночок садовий, а насправді там хороми. Ми приїдемо, квадракоптером познімаємо (налітали вже 115 км) – і покажемо людям», – повідомила Гайда.
За її словами, на сайті буде заведено картотеку на кожного з депутатів, куди й заноситимуться виявлені активістами невідповідності у задекларованому ними майні та справжніх статках.
Учасники проекту мають намір співпрацювати з усіма небайдужими громадянами, які готові поділитися інформацією про ймовірну корупційну складову в діях «їхніх» депутатів. Наприклад, у якому будинку постійно живуть насправді, на якому авто їздять тощо. Активісти ж перевірять, чи задекларували їх «слуги народу», а чи приховали, переоформивши на далеку рідню.
На сайті також розміщуватимуть відомості про всі випадки голосування депутатів за питання, які містять конфлікт інтересів, – наприклад, про виділенні землі своїй фірмі тощо. Можна буде знайти на «Слугах народу» й усі журналістські розслідування, які стосувалися депутатів.
Цей проект активісти реалізують задля того, аби на наступних виборах до місцевих рад люди мали можливість отримати вичерпну інформацію про свого депутата, а не тільки ту, яка йому вигідна, і могли зробити усвідомлений вибір.
Автори проекту вже розпочали перевірку декларацій голів районних рад та депутатів вінницьких обласної та міської рад.