Новини

78-річна львів’янка вкотре написала Радіодиктант без жодної помилки

У прямому ефірі Українського радіо 4 грудня оголосили імена тих, хто найкраще написав цьогорічний Радіодиктант національної єдності. Про це повідомило Суспільне — передає Lviv1256.

Христина Гоянюк зі  Львова щороку впродовж 24 років бере участь у написанні диктанту та понад десять разів ставала переможницею.

Без жодної помилки текст написала Христина Гоянюк зі Львова. Вона багаторазова переможниця, яка щороку впродовж 24 років бере участь у написанні та не пропустила жодного Радіодиктанту. І понад десять разів ставала переможницею

З однією помилкою — переможців немає, а всього двох помилок припустилися кілька учасників:

  • Тімічева Наталя;
  • Бондар Андрій (учитель української мови та інформатики Крушинської гімназії Глевахівської селищної ради Київської області);
  • Перещ Юлія (з Остерського ліцею №1 Остерської міської ради Чернігівської обл.);
  • Крячко Дарина;
  • Рубежанська Наталія.

Виконавча продюсерка Українського Радіо, координаторка Радіодиктанту Юлія Шелудько зазначила, що часто до листів з текстами люди додавали слова подяки, захоплення як самим текстом, так і читцем.

“Багато листів отримали із небезпечних зон, зокрема: Покровська, Сум, смт Черкаського (Донецька обл.), Костянтинівки (Донецька обл.), Лиману (Луганська обл.), Херсону, Слов’янська, Луганська, Дружківки (Донецька обл.), Краматорська”, — додає вона.

Юлія Шелудько також розповіла, що найстаршому учаснику цьогорічного Радіодиктанту 99 років, а двом наймолодшим — по 7.

Загалом на перевірку надійшло понад 10 тисяч текстів, більшість з них електронною поштою (із понад 30 країн), але є і паперові листи.

Радіодиктант національної єдності започаткувала команда Українського Радіо у 2000 році. Головна мета — об’єднати всіх українців як в Україні, так і за її межами, а не перевірити знання.

Нагадаємо, у 2024 році Радіодиктант відбувся 25 жовтня, до Дня української писемності та мови. Текст “Магія голосу”, присвячений до 100-річчя Українського радіо, написала письменниця Оксана Забужко, а читав його поет та військовий Павло Вишебаба.

Коментарі

Олег Довганик