Понад 58 % ветеранів відчувають недостатню повагу до них з боку суспільства. А на тлі проблем із працевлаштуванням дедалі більше захисників та захисниць прагнуть створювати власний бізнес — про це зазначили 68,8% опитаних. Такі дані оприлюднив Український ветеранський фонд, презентуючи результати шостого онлайн-опитування ветеранів та ветеранок російсько-української війни.
Про це пише Четверта студія з посиланням на Український ветеранський фонд.
Дослідження, які проводить Український ветеранський фонд, — спосіб виявити, які труднощі є найбільш гострими для ветеранів, які сфери підтримки є найбільш критичними, наскільки наявні програми відповідають реальним запитам. А відтак, на основі цих даних, працювати над створенням програм реагування та допомоги.
“Результати шостого онлайн-опитування ветеранів, які ми сьогодні презентуємо, показують, що дедалі більше захисників та захисниць хочуть займатися власною справою: ствердно відповіли на це запитання 68,8 % опитаних, а ще 9,4 % зазначили, що вже мають власну справу. Аналізуючи отримані відповіді, ми помітили тривожну тенденцію: зростає кількість ветеранів, які відчувають недостатню повагу до них з боку суспільства (58,4 %)”, — зазначила в.о. виконавчого директора Українського ветеранського фонду Ніна Роговець.
Зазначимо, що ще у вересні–жовтні минулого року частка ветеранів, які зауважували відсутність поваги до них у суспільстві, відповідно до опитування Українського ветеранського фонду, становила 44,1%.
Водночас нове опитування свідчить про загострення питання щодо працевлаштування ветеранів: більше як половина опитаних (51,7%) очікують труднощів з працевлаштуванням через нестачу адаптованих робочих місць і програм перекваліфікації.
“З-поміж своїх основних потреб ветерани та ветеранки визначили матеріальну підтримку — 59,8 % опитаних. Ще 12,8 % потребують медичної, 8,7 % психологічної та 8,6 % юридичної підтримки. У порівнянні з нашими попередніми опитуваннями зріс відсоток ветеранів, які вказують на брак поінформованості щодо їхніх проблем та потреб (79,5%)”, — розповіла начальниця відділу навчально-аналітичної роботи Українського ветеранського фонду Анастасія Селянінова.
Вона також наголосила, що побільшало ветеранів, які говорять, що держава сьогодні скоріше не виконує свої зобов’язання перед ними — 53 % респондентів Під час минулого опитування так відповіли 44,6 % опитаних.
Щодо викликів, які можуть їх очікувати, серед найбільш ймовірних ветерани називають нерозуміння з боку суспільства (59 %), проблеми з фізичним здоровʼям (57 %), відсутність інклюзивного простору (56 %), а також психоемоційну нестабільність (53 %).
Більше деталей — на сайті Українського ветеранського фонду.
Шосте онлайн-опитування серед ветеранів та ветеранок, серед яких чинні військові та ті, хто вже не перебуває на службі, відбувалося у жовтні–листопаді 2024 року. В ньому взяли участь 1025 осіб. Опитування є нерепрезентативним, проте має на меті відобразити загальну проблематику цільової аудиторії.
Ні депутати Львівської міської ради, ні чиновники Садового не піднімали це питання
Не існує вищої цінності, ніж захист Батьківщини та свого народу