Новини

27 серпня легендарному українському актору Богдану Ступці виповнилося б 79 років

Цього дня народився Богдан Ступка (1941-2012), український актор театру і кіно, художній керівник столичного Національного академічного драматичного театру ім. І. Франка. Родом актор з селища Куликів на Львівщині. Народився під час німецької окупації.

Як пише “Четверта студія” з посиланням на Укрінформ, до сцени – акторства і співу його привчили рідні. Батько співав у Львівській опері, там співав і мамин старший брат, а тітка була концертмейстером. За лаштунками Львівської опери юний Богдан почув спів Івана Козловського та Сергія Лемешева, долучився до світового оперного мистецтва. Актором мріяв стати з 17 років, але вступав спочатку на хімічний факультет Львівського університету. Щоправда, провалився на іспитах, працював в обсерваторії та заочно вчився на філологічному факультеті Львівського університету.

«Я б міг стати хіміком, або звіздарем, але, як бачите, став актором… Мабуть Господь кожному з нас призначає якусь роль у цьому житті…», – зауважував Богдан Сильвестрович. У 1961 році він закінчив акторську студію при Театрі ім. Марії Заньковецької, згодом працював у ньому (його наставником був Сергій Данченко). Дебютував у кіно роллю Ореста Дзвонаря у фільмі «Білий птах з чорною ознакою» Юрія Іллєнка. У 1978 році на запрошення Сергія Данченка, який тоді очолив Театр ім. Франка, перебрався до Києва. 1993 року отримав Шевченківську премію за головну роль у виставі «Тев’є-Тевель» за Шолом-Алейхемом. Роль Тев’є Ступка зіграв понад 300 разів.

Загалом на сцені зіграв понад 50 ролей, а в кіно – більш як сотню. У 1999-2001 роках був міністром культури, у 2001 році, після смерті Сергія Данченка, очолив Театр імені Івана Франка. Народний артист, Герой України. Богдан Ступка зажив слави не тільки як один із найяскравіших і найпотужніших українських акторів, але і як надзвичайно мудрий, розважливий керівник та наставник. Молоде покоління франківців добре пам’ятає батьківські звернення метра: «синку-донечко» та чи не миттєве гасіння різних конфліктів і розбрату. Він цінував у людях, передусім, щирість і людяність; сам був зразком шляхетності, толерантності і порядності.

Як написав на своїй сторінці у ФБ Олег Вишняков, «27 серпня легендарному українському актору Богдану Сильвестровичу Ступці виповнилося б 79 років. Він більше 30 років виходив на сцену одного з кращих театрів України – ім. І. Франка, і більше 10 років ним керував. Хоча сам Ступка говорив, це не робота – просто частина життя. Ступка був душею театру, його двигуном і натхненником.

Його хотіли бачити в головних ролях найкращі режисери з різних країн. Його не раз наполегливо кликали переїхати в Москву, ближче до кіновиробництва, – він відмовився.
“Я український актор, який знімається в польських, австрійських, італійських, російських фільмах”, – пояснював Ступка.

Тріумф йому принесли фільми «Вогнем і мечем», «Свої», «Дім» і «Водій для Віри», «Тараса Бульба».

В якій би країні не знімався, своїх колег між сценами він вчив співати українські пісні. Ступка любив, коли на знімальному майданчику його лагідно називали Бодя, Ступочка або Сильвестр Сталоновий і дуже не любив офіціозу і пафосу.

Незважаючи на нескінченну зайнятість Богдан Сильвестрович вважав, що в житті немає нічого важливішого за сім’ю. І коли сім’я поповнювалася онуками, він жартував – клан Ступок розростається.

З клану Ступок на сцені залишається син Остап, онук Дмитро, можливо актором буде і маленький – теж Богдан Ступка, на сцену він виходив на ювілей дідуся.

Він помер 22 липня 2012 року, на 71-му році життя. Причиною смерті стала гостра серцева недостатність на фоні однієї з останніх стадій раку кістки”.

Архівне відео/Сніданок з 1+1

Коментарі

Ольга Корнієнко

Share
Published by
Ольга Корнієнко

Recent Posts

У Львові пʼять років не ремонтували аварійний міст

Ні депутати Львівської міської ради, ні чиновники Садового не піднімали це питання

20 години тому

Зимноводівська громада попрощалася із захисником

Не існує вищої цінності, ніж захист Батьківщини та свого народу

21 годину тому