В Україні активно розвивається туризм, і цього літа як ніколи раніше на наших курортах відпочиває багато арабів з країн Близького Сходу.
У зв’язку з цим виникла не тільки мовний, а й культурний бар’єр. Щоб не потрапити в незручну ситуацію в майбутньому, потрібно запам’ятати кілька простих правил спілкування з представниками арабських країн. Редакція зібрала 10 найосновніших, які допоможуть налагодити контакт, – пише Україна неймовірна з посиланням на OBOZREVATEL .
1. В якості привітання араби використовують рукостискання, але більш м’яке і коротке, ніж заведено в Україні.
Важливим правилом є те, що у арабів взагалі не заведено вітатися за руку представникам протилежних статей.
Причина криється в ісламській релігії. Якщо чоловік доторкнеться до неприкритої будь-якої “частини” жінки (що не є йому дружиною, сестрою або матір’ю), він автоматично стає “брудним” і не може молитися, поки не вимиється з голови до ніг.
2. На початку будь-якої розмови з арабом має прозвучати фраза “Як ваше здоров’я?” або “Як справи?”.
Детально відповідати і розписувати в фарбах історію своєї медичної карти вам ніхто не буде, але визнають ввічливою людиною і захочуть продовжити спілкування.
Але варто запам’ятати, що цікавитися здоров’ям дружини і дітей у араба категорично заборонено.
3. Будьте готові до довгих затяжних пауз у розмові. Не варто намагатися змінити тему або розповісти анекдот в цей час. В арабській культурі заведено говорити з паузами. Не дивуйтеся.
4. Кава – національний арабський напій, часто її п’ють дуже міцною і без цукру.
Слідуючи своєму етикету “кавування”, багато арабів не залишають свої чашки в кав’ярнях, як ми, а кличуть офіціанта і передають йому свою чашку, щоб той її наповнив знову або качають у повітрі, щоб не наповнював.
Перевернуті догори дном чашки на столі означають, що каву-брейк закінчено.
5. Араби їдять правою рукою без столових приборів, а після смачного частування не дякують – такий етикет. І якщо ви зробите зауваження, то вас не зрозуміють.
6. Сторонні чоловік і жінка не можуть бути в одному закритому просторі наодинці. Якщо ви жінка, і перебуваєте одна в сауні, басейні, ліфті або навіть музеї, де немає інших жінок, араб не посміє до вас приєднатися.
Арабку ви не побачите однією на прогулянці, в музеї або ще десь. Східні жінки завжди вважають за краще супровід, навіть якщо йти недалеко. І ставляться до цього як до привілею.
7. У присутності араба не рекомендується довго розглядати будь-яку його річ.
Згідно зі східними звичаями, він буде змушений подарувати її вам, а ви вже не зможете відмовитися від подарунка, бо це неввічливо. Щедрість у арабів у крові, але до марнотратства вони ставляться негативно, прагнучи в цьому питанні “золотої середини”.
8. Якщо ви жінка, то намагайтеся не реагувати на грайливі зауваження чоловіків. Ігнорування в таких випадках тільки підвищує цінність жінки в очах арабського чоловіка. Ви у жодному разі не образите людину, а тільки продемонструєте свою легковажність, заговоривши з першим зустрічним.
9. Якщо для вас не існує мовного бар’єру, то все одно в розмові з протилежною статтю потрібно тримати дистанцію. Намагайтеся самі в розмові не зачіпати спірних тем і відразу припиняти спроби таких розмов з боку нового знайомого.
10. В арабському суспільстві жінка ніколи не робить те, що за неї може зробити чоловік. Якщо жінка буде нести важкі пакети, а поруч з нею буде йти її хлопець або чоловік, то араби навіть можуть висміяти їх в обличчя.
Також жінці не дозволять стояти, якщо чоловік сидить. Наприклад, в громадському транспорті. Не варто відмовляти у запрошенні присісти, інакше вас будуть умовляти до самої вашої зупинки.