Ми переможемо

Випробування Львова

Початок цього тижня на Львівщині став справжнім випробуванням на міцність усіх комунальників, рятувальників, енергетиків, медиків та всіх профільних служб, які дбають про життя і здоров’я нас із вами. На щастя, електроенергію у Львові вдалось відновити менше ніж за добу, воду – ще швидше. Зв’язок теж почав працювати через декілька годин.

Про це пише Четверта студія з посиланням на газету “Ратуша”.

Ми всі повинні подякувати і вклонитись цим людям. Кілька годин без світла, води і зв’язку (а це найбільш неприємно) запам’ятаємо надовго і, на жаль, маємо бути готовим до повторення такої ситуації ще не раз. Агресор скаженіє. Кажуть, таке буває перед поразкою. Тож мусимо витримати!

Але, разом із тим, самі ці понеділок-вівторок повинні стати днями для реальних висновків про роботу багатьох сфер, зокрема у Львові. Йдеться перш за все про водіїв транспорту, які просто десятками годин просиділи у своїх трамваях, тролейбусах, ідеться про працівників інших критичних служб, робота яких на зимовий період повинна бути удосконалена. Так, у мережі закликали допомагати тим же водіям трамваїв водою, зарядками тощо, але ж суті проблеми це не вирішує.

І тут має задуматись міська влада та керівництво «Львівелектротрансу», що саме потрібно, щоб перебування водіїв у таких ситуаціях було найменш критичним. Чи зроблять це – велике питання. Не на всіх кінцевих трамваїв досі є туалети для водіїв, тож про більш глобальні зміни говорити не доводиться.

Ще одна глобальна проблема, яку показали ці дні – відсутність системи оповіщення в період, коли не працює зв’язок. Так, мерія традиційно заявила про те, що містом будуть їздити машини із гучномовцями, але це також не рятує ситуації. Згодом очільник військової обласної адміністрації Максим Козицький закликав усіх мешканців закупити старі добрі радіо на батарейках. Це краще, аніж гучномовці.

Але найбільш кричуща проблема, яку показали ці кілька днів, – проблема з бомбосховищами. І за сім місяців повномасштабного вторгнення у Львові так ніхто й не вирішує цієї проблеми.

Якщо тривога вас застукала в громадському електротранспорті – він просто зупиняється, пасажири виходять, а водій залишається у транспортному засобі. А куди пасажири мають іти? У Львові точно є вказівники усюди? А всіх пускають у бомбосховище, навіть якщо його знайти? А чи нема випадків, що воно взагалі зачинене?

Так, якщо про проблему не говорити, то можна жити ілюзією, що її не існує. Але така поведінка оманлива й може коштувати дуже дорого!

Шановне керівництво Львова! Пропоную реально вирішити проблему з бомбосховищами у Львові. Дамо візуальну інформацію про їхню наявність та приведемо їх до реального ладу! Пора б вже!

Олег ДОВГАНИК, головний редактор ІВ «Четверта студія»

Коментарі

Олег Довганик

Share
Published by
Олег Довганик

Recent Posts

У Яворові відкрили пам’ятний знак

«Алея пам'яті Героїв Яворівської громади»

12 години тому

У Львові можуть закритись 50 ресторанів

Дивне повідомлення власника мережі Фест

13 години тому