Набула чинності постанова Кабінету Міністрів України, яка запроваджує експериментальний проєкт електронного рекрутингу військових спеціалістів, пов’язаних із безпілотними літальними апаратами (БпЛА). Проєкт діятиме два роки та координуватиметься Міністерством цифрової трансформації.
Про це пише Четверта студія з посиланням на Центр спільних дій.
На думку аналітиків Центру спільних дій, він дасть можливість укомплектовувати підрозділи дронарями за спрощеною процедурою, без відвідування ТЦК та СП.
Цей проєкт націлений на військовозобов’язаних, які хочуть служити за контрактом у підрозділах, пов’язаних із БпЛА. Через мобільний додаток “Дія” військовозобов’язаний може обрати військову частину, спеціальність (від оператора дрона до інженера), та подати заяву на проходження служби.
Суттєва новація полягає в тому, що для подачі заяви не потрібно проходити військово-лікарську комісію (ВЛК) – придатність до служби заявник підтверджує самостійно. Проте, на думку аналітикині Ірини Корженкової, це має певні ризики, адже кандидати можуть приховати проблеми зі здоров’ям.
Інформація про кандидата перевіряється автоматично через державні реєстри, а відповідальність за правдивість даних несе сам заявник. У разі помилок або неповних даних заяву не приймуть. Після подачі заяви система передає її до платформи Міністерства оборони, де рекрутер проводить співбесіду та завершує процес підписання контракту.
Цей проєкт має на меті спростити та прискорити комплектування підрозділів дронарями, що допоможе зміцнити обороноздатність країни. “Рекрутинг через Дію може призвести до менш ретельного контролю за кандидатами. Тож необхідно забезпечити чіткий контроль для уникнення можливих зловживань і проблем у майбутньому”, – підсумовує юристка.
Це може бути черговий вкид ворога, щоб посіяти паніку