Не встигло заспокоїтися народне обурення з приводу скасування 30-тисячної доплати військовослужбовцям, як «слуги народу» виступили з новою ініціативою — скасувати пільги військовим.
Про це днями заявила голова комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, народна депутатка від партії «Слуга народу» Галина Третьякова, пише Четверта студія.
За її словами, пожиттєві пільги для демобілізованих військовослужбовців — учасників бойових дій планують замінити на стипендії, які вони отримуватимуть протягом двох-трьох років…
«Існує велика проблема з пожиттєвими пільгами учасникам бойових дій, які свого часу передбачили в чинному законодавстві», — заявила Третьякова і додала, що нова концепція передбачає пільги для учасників бойових дій, які зараз існують у законодавстві, замінити на дво-трирічну грошову стипендію чи доплату до основного доходу.
Розмір такої стипендії залежатиме від посади військових під час війни, строку служби та кількості виконаних бойових завдань.
Наразі формується перелік пріоритетних законопроєктів, які стосуються реалізації цієї концепції.
До речі, слід нагадати, що ще 2019 року Галина Третьякова заявляла, що пільги УБД треба скасувати. «Якщо це був контракт, і людина свідомо йшла на отримання грошового забезпечення, продавала свою найману силу для того, щоб захищати країну, це був її вибір і тільки так», — казала нардепка.
Відповідно до статті 12 Закону «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», військовим надаються такі пільги:
Крім того, Третьякова і компанія протягують закон, що позбавляє прав і пільг ще й людей з інвалідністю. Це при тому, що через війну кількість людей, що мають інвалідність, значно зросла, і здебільшого це якраз ветерани…
Реакція українців на такі ініціативи не забарилася, в соцмережах піднялася хвиля обурення. Самі військові, а також численні експерти висловлюють незгоду з цією шкідливою ініціативою.
Люди одразу пригадали попередні скандали і людиноненависницькі вислови пані Третьякової: і про дітей «низької якості» в родинах, що отримують соціальну допомогу, і про безробітних, яких треба каструвати, щоб не народжували нових невдах, і про радість через смерть молодого колеги-депутата…
Коли наші захисники повернуться з фронту, то вони побачать, що повернулися в зовсім іншу Україну, де в них немає жодних ні соціальних, ні трудових прав. Доведеться все це важкою боротьбою відновлювати.
Такі соціальні «реформи» вже призвели до занепокоєння керівників Європейського Союзу і Міжнародної організації праці, які закликали очільників України до того, що реформи мають відповідати міжнародним трудовим стандартам і принципам соціального діалогу. Безумовно, система пільг в Україні потребує перегляду, за тридцять з лишком років пільги та пільговики лише множилися, і далеко не завжди виправдано. Але подібна реформа має бути відкритою, варіативною, із детальною експертною оцінкою кожної пільгової категорії та власне пільги. Звісно, така реформа має широко обговорюватися із суспільством та експертним середовищем. І однозначно така реформа не має зачіпати питання пільг військовим, це те, що дійсно не на часі.
Такі антисоціальні ініціативи під час війни можуть вплинути на настрій і моральний стан наших захисників. Така «державна турбота» — навряд чи вдалий сигнал тим, хто зараз на передній лінії, на фронті, хто щодня ризикує життям і здоров’ям. Звісно, не про пільги думають ці люди зараз, не про те, як держава піклуватиметься про них, якщо їх буде важко поранено. Але сама думка про те, що якраз зараз актуальною проблемою для соціальної політики є пільги для ветеранів, обурлива. Це аморально і небезпечно. Це не просто депутатська помилка, це — зрада. За крок від неї оте байдуже чиновницьке «ми вам нічого не винні», а ще за крок і зовсім крамольне «ми вас туди не посилали». Здається, не тим шляхом іде наша соцполітика.
За матеріалами ZN.UA