20 січня СБУ під час спецоперації у Дніпрі затримала сім російських агентів, які коригували ракетні удари по місту.
Про це пише Четверта студія з посиланням на dev.ua.
Затримані передавали росіянам координати об’єктів критичної інфраструктури, зокрема енергогенеруючих підприємств. Крім того, російські агенти збирали розвіддані про базування та переміщення підрозділів Сил оборони в регіоні, намагаючись виявити позиції ППО.
«Ці відомості окупанти використовували для підготовки й здійснення ракетних ударів по місту. А після обстрілів агенти відвідували місця „прильотів“, щоб встановити наслідки повітряних атак і повторно їх скоригувати. Наразі перевіряється інформація про можливу причетність затриманих до ракетного удару рф по житловому будинку у Дніпрі 14 січня цього року», — йдеться у повідомленні.
Інформацію коригувальники передавали російському ГРУ через резидента групи. Ним виявився громадянин росії, який раніше жив у Дніпрі. Після створення у 2014 році місцевої прокремлівської громадської організації він втік до рф, де його завербувала ГРУ.
Під час обшуків у затриманих правоохоронці виявили: саморобні вибухові пристрої; комп’ютерну техніку та мобільні телефони з доказами законспірованого листування з ворогом; прокремлівську літературу.
Олена Корсун, керівник Дніпровського офісу SoftServe, в коментарі dev.ua підтвердила інформацію щодо коригувальника.
«Ми шоковані звісткою про те, що один зі співробітників компанії затриманий СБУ за підозрою у співпраці з росією. У нас велика команда в Дніпрі, яка налічує близько 800 ІТ-фахівців. Ми боляче переживаємо трагедію, що трапилась 14 січня і яка торкнулась кількох наших колег безпосередньо».
Олена розповіла, що за час війни компанія проактивно працювала, допомагаючи фахівцям в Україні, продовжуючи створювати нові робочі місця та підтримувати країну.
«На жаль, ми не змогли проконтролювати й перевірити абсолютно все. Як тільки ми дізнались про цей випадок, ухвалили рішення про розірвання контракту з працівником», — сказала Олена Корсун.
«Його корпоративні акаунти вже заблоковані. Висунуті звинувачення і підозра у діях проти інтересів держави у військовий час не залишають простору для компромісів».
У компанії не назвали ім’я підозрюваного, посилаючись на слідчу таємницю. Редакції dev.ua відоме ім’я підозрюваного, але ми не можемо його розголошувати поки триває слідство.
Нагадаємо, компанія SoftServe входить у трійку найбільших IT-компаній в Україні й налічує приблизно 11 000 працівників.