Народні депутати подали близько 3 тис. правок до урядового законопроєкту про мобілізацію, готуючи документ до розгляду у другому читанні.
Про це NV розповів Михайло Цимбалюк, перший заступник голови комітету ВР з питань соцполітики та захисту прав ветеранів.
Нардеп зазначив, що сам подав понад 20 правок. Зокрема, вони стосувалися права на відстрочку для таких категорій людей:
осіб з I, II та III групами інвалідності та людей, які за ними доглядають,
викладачів вищих навчальних закладів без ступеня та вченого звання,
аспірантів всіх форм навчання.
Цимбалюк також пропонує змінити урядовий варіант у пункті щодо демобілізації строковиків протягом двох місяців з відстрочкою в один рік. Проте він вважає, що це питання вирішиться вже найближчими днями окремим законом.
«Я думаю, що ми найближчими днями проголосуємо його [законопроєкт про демобілізацію строковиків], швидше, ніж закон про мобілізацію», — сказав Цимбалюк.
Нардеп також вніс правку щодо демобілізації військових, які 12 місяців послужили на «нулі», і загалом мають вислугу 18 місяців. Він вважає, що таких бійців потрібно демобілізувати швидше, ніж через 36 місяці, як пропонується у початковій версії урядового законопроєкту. Недосконалим депутат назвав і так званий «електронний кабінет» військовозобов’язаного, який не має бути примусовим.
У законопроєкті від уряду пропонується надавати призовникам, військовозобов’язаним та резервістам консульську допомогу закордоном лише за наявності військово-облікових документів. Цимбалюк виступає проти цього, адже, згідно з Конституцією, держава має захищати громадян, де б вони не знаходились. «Потрібно шукати інші шляхи для того, щоб громадяни отримували консульську допомогу, і для того, аби повернути тих, хто незаконно виїхав. Те, що запропоновано, — не найкращий варіант», — сказав він.
Цимбалюк вважає, що профільний комітет ВР з нацбезпеки та оборони розгляне правки (ті, що повторюються, будуть згруповані) швидко, — десь до 4−5 березня.
Водночас, як зазначив нардеп, проголосувати законопроєкт у другому читанні Рада зможе до 10 березня.
Не існує вищої цінності, ніж захист Батьківщини та свого народу