Андрій Годик — голова ЛОВА, Максим Козицький — голова ЛОР. Така комбінація розігрується у коридорах влади, аби «Слуги народу» повністю взяли в руки владу на Львівщині.
Про це пише Четверта студія з посиланням на газету “Високий замок”.
Що відбувається у Львівській обласній раді після сенсаційної відставки Ірини Гримак? Нагадаємо, під час позачергової сесії 6 квітня депутати усунули з посади голову обласного парламенту. Прослухавши звіт Ірини Гримак за два роки, депутати поіменним голосуванням висловили їй недовіру. А під час таємного голосування 48 голосами проголосували «за» дострокове припинення її повноважень. Такого розвитку подій ніхто не очікував, відставка Ірини Гримак була «як сніг на голову»… Тепер Ірина Гримак — рядова депутатка ЛОР (фракція «Європейська Солідарність»). Формально обов’язки голови ЛОР виконує ексзаступник голови облради Євген Гірник. Заступник голови обласної ради, як і раніше — Юрій Холод.
Коли оберуть нового голову? За законом, немає обмежень щодо зібрання сесії – коли є потреба, тоді депутати збираються. Утім, є два варіанти: або збирається президія облради і за десять днів до сесії призначає її дату, або голова облради чи в. о. голови видає розпорядження і скликає позачергову сесію — не пізніше, ніж за добу до дати проведення.
«Підкилимна спікеріада» стартувала
Тож наразі невідомо, коли депутати оберуть голову обласної ради. Гіпотетично, це має бути не пізніше, ніж через три місяці, тобто у середині липня. Однак уже зараз почалася «підкилимна спікеріада», тобто «торги» між фракціями за крісло спікера, формування президії (кандидатури на посади заступників голови), обрання голів чотирьох депутатських комісій, які наразі залишилися без очільників. За інформацією «ВЗ», процес цей відбувається у невидимий для невтаємниченого ока спосіб, бо офіційно представники фракцій на жодних засіданнях не зустрічаються.
Найпростіший варіант, який обговорюють: кожна фракція висуватиме свої кандидатури на голову ЛОР та двох заступників. Єдине, про що тут можна говорити ствердно, — жодна політична сила не погодиться, щоб і голова, і заступники були з однієї фракції.
Головний бенефіціар відставки Гримак — Козицький?
За версією поінформованих джерел «ВЗ», основним бенефіціаром усього «кіпішу» з відставкою Ірини Гримак є голова Львівської ОВА Максим Козицький. Опосередковано це підтверджує і заява центрального офісу «Європейської Солідарності», який звинуватив Козицького у підігруванні відставці Ірини Гримак і зриві політичних домовленостей. У тексті йдеться, що Максим Козицький «особисто керував збором голосів за відставку пані Гримак».
Цікаво, що основним кандидатом на посаду голови Львівської обласної ради є начебто… сам Максим Козицький. А на своє теперішнє крісло, тобто на посаду голови Львівської ОВА, він нібито давно просуває свого нинішнього першого заступника Андрія Годика.
За інформацією «ВЗ» з компетентних джерел, на рівні Офісу президента уже погоджено кандидатуру Андрія Годика на голову Львівської ОВА. Але ці джерела стверджують, що Максим Козицький має очолити одне з міністерств, наприклад, Міністерство енергетики. Та є й інша версія: наразі стовідсоткового погодження Андрія Годика в Офісі президента немає. Ба більше, півтора місяця тому він нібито не пройшов співбесіди в ОПУ, його потрактували як заслабого менеджера для такої посади. Щоб підсилити шанси свого протеже Годика, Козицький представив керівництву у Києві історію із відставкою Гримак як … «справу рук» Годика. Мовляв, це він займався цією успішною «спецоперацією». Це мало би додати Годику бонусів…
Кажуть, що очолити міністерство Максим Козицький має мало шансів — через погані стосунки з головою Кабміну Денисом Шмигалем. Крім того, не усі депутати від «Слуги народу» підтримають кандидатуру Козицького на очільника міністерства. З багатьма «слугами» він зумів побити горщики… Тому більш імовірна така комбінація: Андрій Годик — голова ЛОДА, Максим Козицький — голова ЛОР. Таким чином «Слуги» повністю візьмуть владу на Львівщині.
До звільнення Гримак доклалася й «Батьківщина»
У поіменному голосуванні за визнання роботи Ірини Гримак незадовільною «допомогла» фракція «Батьківщини». Партійна сила, яка вважалася союзником «Європейської Солідарності», дала шість голосів «за» незадовільну роботу (у фракції всього сім членів). «Проти» голосував лише один Євген Гірник, який був першим заступником Ірини Гримак.
Згідно з результатами поіменного голосування за незадовільну роботу Гримак, у фракції «Європейська Солідарність» із 21 присутнього «за» проголосував лише один Олександр Ганущин, колишній голова обласної ради. Нагадаємо, після відставки Гримак «ЄС» назвала Ганущина одним із її ініціаторів. Львівська територіальна організація партії «Європейська Солідарність» заявила, що виключить Ганущина з партії та починає процедуру позбавлення його депутатського мандата. Усі інші «ЄСівці» або не голосували, або були відсутні.
«Самопоміч» — із дев’яти членів фракції вісім проголосували «за» незадовільну роботу, одна депутатка була відсутня. «Слуга народу» — одноголосно дев’ять «за» незадовільну роботу. «Голос» — одноголосно сім «за». «За майбутнє» — одноголосно шість «за». Народний Рух України — із шести членів фракції чотири «за», два відсутні. «Свобода» — одноголосно шість «за». «Українська Галицька Партія» — із п’яти членів фракції два «проти», три відсутні. Усього проголосували 70 депутатів, з них «за» 47, «проти» — 4, «утрималися — 2, не голосували 17.
Статистика