Можна погоджуватись або не погоджуватись з авторами нещодавніх матеріалів про Україну в Time та The Economist. Матеріали, безумовно, цікаві.
Про це пише віце-премʼєр Ірина Верещук, інформує Четверта студія.
Автор статті в Time абсолютно правий. Ніхто так не вірить у нашу перемогу, як Президент. Я це знаю особисто, бо бачила це своїми очима в перші дні та тижні війни. Саме він був важливим фактором віри та згуртованості, які допомогли нам встояти тоді.
«Це ок, що певні політ та медіагрупи почали використовувати контекст і підтекст журналістських матеріалів для критики влади. Це нормально і, можливо, навіть корисно для влади.
Однак, зараз суть в іншому. Згуртованість! Фундаментальне питання до нас, українців: наскільки ми згуртовані? Чи ми готові пожертвувати чварами заради збереження згуртованості? Як довго ми готові бути згуртованими, попри все?
Тоді, в перші тижні повномасштабного вторгнення, ми встояли через дві речі: віру і згуртованість. Тоді ніхто не знав, що і як буде. Тоді ще не було масованої міжнародної допомоги. Страх і шок змусив українців згуртуватись, і ми встояли. Тоді ми не ставили один одному багато питань. Просто кожен на своєму місці робили, що могли. Раділи, коли щось вдавалось. Разом засмучувалися, коли не вдавалося. Все виходило робити якось гуртом. І ми встояли. Але ми ще не перемогли – починати чвари ще зарано.
Ніщо так не надихає ворога, як наші чвари. Нічого так не демотивує ворога, як наша згуртованість. Згуртованість попри все. Попри продажність або тупість окремих людей у владі. Все це проблема, але не причина бути менш згуртованими й тим паче демонструвати чвари ворогу або навіть союзникам.
Маємо усвідомлювати, що ослаблення згуртованості нижче певного рівня – це шлях до поразки. Так було декілька разів у нашій історії – саме через брак згуртованості та чвари. Ми не маємо права повторювати помилки цього разу.
Ми повернемо стільки наших земель, скільки заслуговує наша віра та згуртованість. Вирішувати нам, кожному з нас», – написала Верещук.