Ненормально, коли Львів як твердиня української державності має «гнучкого» мера, котрий має протилежну до думки львів’ян позицію.
Як пише «Четверта студія» з посиланням на прес-секретаря Юрія Луценка Ларису Сарган, про це заявив політик Юрій Луценко у Львові.
«Львів у моїх очах — твердиня українського духу, патріотизму, затяте місто впертих та принципових людей. Але вже 14 років місто має зовсім іншого мера: гнучкого до донецької диктатури і до нинішньої зеленої дилетантури. Це ненормально, коли головна твердиня державності в країні має мера, який веде зовсім іншу політику», – наголосив Луценко.
Він пригадав, що після реалізованої президентом Порошенком і парламентською більшістю політики децентралізації, Львів отримав вдвічі більше коштів у бюджет, а на сьогодні – це майже 12 мільярдів гривень щорічно до яких додаються мільярди зовнішніх запозичень.
«Я досить часто буваю у Львові, ходжу не лише по центру, а й по околицях міста. Я так і не знайшов слідів цих грошей. За 14 років керування провести наймасштабніший у всесвіті інфраструктурний проект – трамвай на Сихів – це звичайно велике досягнення, як для Садового, але дріб’язкове досягнення, як для Львова», – підкреслив Юрій Луценко.
Політик закликав львів’ян не голосувати за чинного мера Львова та нагадав перелік підлеглих Садового, яких затримували на хабарі.
«У Львові за три роки мого генпрокурорства з методичністю затримували на гарячому при отриманні хабарів членів команди Садового. Не буду перелічувати всі випадки, адже їх більше ніж півтора десятка. Але кілька наведу: голова фракції «Самопоміч» у Львівський облраді – зловживання службовим становищем, незаконне відчуження землі. По ньому НАБУ і САП порушували справи. Також феєрично було, коли у Львові з помпою відкривали «величний інфраструктурний проект» – трамвай на Сихів, а у той же день на хабарі був затриманий начальник департаменту ЖКГ, який вимагав 80 тисяч. І це був не єдиний випадок, коли людей ловили на корупції. Мене особливо «зворушувало», як щиро і здивовано вони пояснювали, що беруть лише 5-7% «відкатів», тоді як інші – набагато більше. То хіба ж це злочин?», – наголосив Луценко.
Те, що оточення Андрія Садового є корумпованим, Луценко назвав «клінічно встановленим фактом». Однак, не всі особи, проти яких прокуратура за часів його головування порушила кримінальні справи, були покарані після зміни влади.
«Раз на п’ять років боротьба з корупцією переходить у руки виборців. Якщо ви хочете, щоб ця корупція була і надалі – то, звісно, можна голосувати за Садового», – сказав Юрій Луценко.
Крім того, Луценко наголосив, що його насторожує «політична неадекватність міського голови до галицьких поглядів» і його співпраця з проросійськими силами.
«Без Галичини Україна нині була би другою Білоруссю. Без неї ми не мали би Помаранчевої революції, Революції Гідності, ми не могли би стримати ворога на Донбасі. А сам Львів – це затяте місто впертих і принципових людей, так було завжди. Коли я приїхав 1982 вступати до Львівської політехніки, я зробив для себе величезне відкриття: виявляється, окрім «совєтського союзу» є ще й інше життя, і воно ось тут, у Львові. Завдяки Львову я став спочатку українцем, а потім – українським політиком. А тепер мене страшенно дивує: чому Львів упродовж 14 років має гнучкого мера – як до донецької влади Януковича, так і до нинішньої «зеленої»? Думаю, це — не нормально і навіть небезпечно, коли головна твердиня державності України – місто Львів – має безпринципного мера. І це – головна причина, чому я прошу львів’ян не голосувати більше за Садового. Людині, яка не має сили піти з посади сама і до останнього тримається за табуретку, потрібно допомогти це зробити. Перегорніть цю сторінку історії», – звернувся до львів’ян політик.
Юрій Луценко зазначив, що, якби жив у Львові, то голосував би за Олега Синютку, кандидата від «Європейської Солідарності». Але зізнався, що його серце краялось би від болю за «свободівця» Руслана Кошулинського, з яким разом був на Майдані, а пізніше перетинався у парламенті. Проте, Синютку Луценко вважає сильнішим господарником і політиком. «До того ж, коли Олег Синютка працював у мерії, а потім був губернатором, то особисто до нього і членів його команди прокуратура не мала жодних претензій, йому нічим було дорікнути. І це для мене – важливий аргумент», – зауважив Юрій Луценко.
Ні депутати Львівської міської ради, ні чиновники Садового не піднімали це питання
Не існує вищої цінності, ніж захист Батьківщини та свого народу