У Львівській області до Державного реєстру виборців звернулося 8292 особи, щоб змінити свою виборчу адресу. Найбільша кількість заяв у Львівській, Самбірській міських та Солонківській сільській громадах. Про це повідомляють спостерігачі ОПОРИ.
Оновлена процедура зміни виборчої адреси почала діяти в Україні з 1 липня. Змінити виборчу адресу можна було до 10 вересня онлайн через особистий «Кабінет виборця» на сайті Державного реєстру виборців або звичним способом – подавши заяву до відділу ведення Державного реєстру виборців за місцем свого фактичного проживання. Таким чином ті виборці, які не скористалися своїм правом змінити виборчу адресу на підставі фактичного місця проживання вже не матимуть змоги зробити це в рамках виборчого процесу місцевих виборів 2020 року, проте зможуть за потреби звертатись із заявою до відділів ведення ДРВ для внесення змін з метою уточнення своїх даних у реєстрі.
На Львівщині найчастіше виборці змінювали виборчу адресу в межах області – 5405 осіб. Вибули за межі регіону 1145 особи, а прибули – 1742.
За інформацією з Державного реєстру виборців, динаміка зміни виборчої адреси у Львівської області виглядала наступним чином: станом на 20 серпня – звернулося 503 виборці, на 1 вересня – 1419 осіб, а на 11 вересня – 8292 виборці.
«Ця зміна виборчої адреси триває 365 днів. Тобто, це – разова процедура раз на рік. Дуже активізувалися виборці в останній тиждень. Традиційно в області перед виборами так і буває. Вже зараз останніми періодами більше виборців подавали паперові заяви, хоча на початку перевагу надавали електронному сервісу», – розповіла ОПОРІ начальниця відділу адміністрування Державного реєстру виборців апарату Львівської обласної державної адміністрації Зоряна Павлів.
Лідером щодо зміни виборчої адреси стала Львівська міська громада: 2040 осіб прибули, 1647 вибули і 756 осіб змінили адресу в межах громади. А це – 39,12% від загальної кількості тих, хто змінив виборчу адресу на Львівщині.
На другому місці Самбірська міська громада (10,12%): 616 осіб прибули, 106 вибули і 107 осіб змінили виборчу адресу у межах громади.
6,51% припадає на Солонківську сільську громаду. Вона на третьому місці в області. З Солонківської сільської громади вибули 58 осіб, прибули – 454 виборців, а виборчу адресу в межах громади змінили 11 осіб.
З усіх звернень по Україні щодо зміни виборчої адреси 7,13% припадають на Львівську область. За цим показником регіон з 1 липня до 10 вересня був на четвертому місці в країні після Київської та Одеської областей і міста Києва.
За словами керівника Служби розпорядника Державного реєстру виборців Олександра Стельмаха, станом на ранок 16 вересня кілька десятків звернень виборців по країні ще опрацьовуються. Тому цифри в деяких регіонах можуть несуттєво збільшитися.
Відповідно до частини 2 статті 8 Закону України «Про Державний реєстр виборців» виборчою адресою виборця є адреса, за якою зареєстровано його місце проживання відповідно до Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні». Згідно з частиною 3 цієї ж статті – за зверненням виборця орган ведення Реєстру може визначити іншу виборчу адресу виборця, відповідно до частини другої цієї статті. Згідно з частиною 4 статті 20 Закону «Про Державний реєстр виборців» у разі звернення щодо зміни виборчої адреси на підставі частини 3 статті 8 цього Закону у заяві виборця вказується адреса житла, за якої він фактично проживає та яку просить визначити його новою виборчою адресою.
Ветерани не відчувають достатньої поваги, а сталим викликом залишається нерозуміння з боку суспільства
Бідкаються, що чиновники почали реалізацію даного об’єкту зі значними порушеннями будівельного та екологічного законодавства