Десь місцеві вибори 2020 року добігають завершення, а десь наближаються до апогею. Не є виключенням і кампанія на Львівщині: картина по області вже зрозуміла, проте в обласному центрі вирішальна битва – попереду. Головна інтрига місцевих виборів на Львівщині – другий тур мерських виборів у Львові.
Хто стане першим очільником Львівської ОТГ – досі залишається невідомим, адже Андрія Садового (“Самопоміч”) вперто підпирає його головний суперник – кандидат від “Європейської Солідарності” Олег Синютка. Які шанси та прогнози на другий тур у Львові та чи доведеться Садовому легко працювати четвертий термін, навіть якщо він переможе, досліджували журналісти Depo.Львів.
За підсумками першого туру виборів у другий тур мерських перегонів у Львові прогнозовано вийшли чинний міський голова Львова Андрій Садовий, який править містом 15 років і йде на четвертий термін, та його колишній перший заступник, багаторічний голова Львівської ОДА, а зараз – народний депутат Олег Синютка.
Хоча відрив між кандидатами прогнозувавався суттєвий, так не сталось: за підрахунками вже більше 90% бюлетенів, різниця становить лише 7%. Далі все залежатиме від того, як кожен з кандидатів буде мобілізувовувати свій електорат на участь у другому турі. Багато залежатиме від підтримки інших претендентів (а тут, за даними Depo.Львів, будуть дуже серйозні несподіванки), які балотувались у крісло очільника Львівської ОТГ, а також від думки самих львів’ян: чи виберуть “стабільність”, чи інше бачення розвитку міста Львова. Садовий, полюючи на голоси виборців інших кандидатів, вже зробив реверанс у бік “Голосу”. Привітав цю силу з гарним результатом і натякнув, що у нього з нею нема суттєвих розходжень.
Тим не менше, навіть якщо Садовому і вдасться залишитись у кріслі львівського градоначальника ще на п’ять років, працювати у раді Львівської ОТГ йому буде ой як нелегко. Більшості його партія “Самопоміч” уже не матиме, її рейтинг зараз суттєво нижчий за персональний рейтинг Садового, а політичні сили уже відверто говорять про створення коаліції проти Садового.
За результатами підрахунку 99,7% бюлетенів, у ЄС – 30,94%, “Самопоміч” – 19,57%, “Голос” – 8,92%, “ВАРТА” – 7%, “Свобода” – 6,78%. За попередніми даними, “Європейська солідарність” отримає 27 мандатів, “Самопоміч” – 17, “Голос” – 8, “ВАРТА” – 6 і “Свобода” – 6. Загалом у Львівській міській раді 64 депутати.
За підсумками виборів на Львівщині, у обласній раді також представники Садового будуть у меншості: коаліцію тут теж створюватимуть “Європейська Солідарність”, “Батьківщина”, “Свобода”. Поки що у облраду проходить дев’ять партій. “Європейська Солідарність” – 30,6%, “Слуга Народу” – 9,58%, “Самопоміч” – 8,65%, “Батьківщина” – 7,47%, “Голос” – 6,6%, “Свобода” – 6%, “Народний рух” – 5,7%, “Українська Галицька Партія” – 5,6%, “За майбутнє” – 5,09%.
Львівська районна рада взагалі стала “темною конячкою” майже для усіх партій. Кандидати, які туди балотуються, не вели активної виборчої кампанії, багато виборців не знали і не розуміли, що це за за рада і хто туди балотується, тож голосували за принципом знайомих прізвищ або ж так само, як до міста.
Загалом ця виборча кампанія на Львівщині характеризуються головною боротьбою за Львів. Саме тут розгортається основна політична боротьба між усіма основними політичними гравцями. А “Європейська Солідарність” перед першим туром навіть залучила до агітації важковаговиків всеукраїнської політики – Юрія Луценка, Михайла Забродського та інших. Протягом виборів чотири рази планувався приїзд до Львова п’ятого Президента України Петра Порошенка, але це завадив йому втілити у життя коронавірус. Тим не менше, два рази він таки до Львова приїхав.
І приїде ще не один раз перед другом туром мерських перегонів у Львові. Виборча кампанія на Львівщині закінчується, а у самому Львові лише набирає обертів. Найцікавіше у Львові – попереду.
Ні депутати Львівської міської ради, ні чиновники Садового не піднімали це питання
Не існує вищої цінності, ніж захист Батьківщини та свого народу