Міністерство охорони здоров’я внесло до переліку публічних осіб, які можуть вакцинуватися від COVID-19 поза чергою у разі наявності невикористаних доз вакцини, учасників бойових дій на Донбасі та релігійних діячів.
Як пише «Четверта студія» з посиланням на Укрінформ, про це повідомив заступник міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко.
«Відповідно до внесених змін до публічних та громадських діячів віднесено: учасників бойових дій, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення чи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі й стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях; народних депутатів України, керівників центральних органів виконавчої влади, обласних державних адміністрацій, обласних рад, органів місцевого самоврядування, структурних підрозділів з питань охорони здоров’я державних адміністрацій, головних державних санітарних лікарів (областей, міста Києва, на водному, повітряному, залізничному транспорті), лідерів і представників релігійних організацій; видатних письменників, журналістів, спортсменів, музикантів, акторів, співаків, інших діячів сфери культури, старших 60 років», – повідомив Ляшко.
За його словами, список громадських діячів області, які можуть бути вакциновані у разі виявлення залишків доз у конкретний день, формують регіональні Департаменти охорони здоров’я спільно із пресслужбами ОДА.
«Коли стає зрозуміло, що в день проведення вакцинації є залишки доз, відповідальний за списки громадських діячів уточнює, хто із громадських діячів зможе вакцинуватись. Громадські діячі повинні бути готові приїхати на місце проведення вакцинації протягом часу до моменту обов’язкової утилізації залишків від оголошення наявності таких доз», – пояснив Ляшко.
Заступник міністра підкреслив, що всі, хто був вакцинований поза чергою, обов’язково отримають другу дозу тієї ж вакцини у термін, зазначений в офіційній інструкції до вакцини від коронавірусної хвороби COVID-19.
Як повідомлялося, 37 громадських організацій звернулися до Міністерства охорони здоров’я та Кабінету Міністрів з вимогою надати рівний доступ громадянам до невикористаних доз вакцин.
23 лютого в Україну було доставлено 500 тис. доз вакцини від COVID-19 Covishield розробки AstraZeneca. Вакцинація розпочалася 24 лютого. 1 березня Міністерство охорони здоров’я дозволило проводити щеплення від COVID-19 невикористаними дозами вакцини, які залишаються після щеплення медичних працівників на першому етапі вакцинальної кампанії. Зокрема, дозволяється з початку кампанії використовувати можливі залишки вакцин для щеплення громадських діячів, діячів культури та спорту, лідерів релігійних спільнот з метою популяризації імунізації від коронавірусної хвороби.
Вакцину Covishield/AstraZeneca поставляють в Україну в багатодозних флаконах. Кожен флакон вакцини Covishield/AstraZeneca містить 10 доз препарату. Після відкриття флакона вакцина має бути використана протягом 6 годин, скільки й триває одна сесія мобільної виїзної бригади. Повторне заморожування вже відкритого флакона або використання його після 6 годин з моменту відкриття заборонене. У таких випадках невикористані дози вакцини мають бути утилізовані.
1 березня від COVID-19 вакцинувався міністр охорони здоров’я Максим Степанов.
2 березня під час робочої поїздки в зону проведення Операції Об’єднаних сил вакциною Covishield, розробки Oxford/AstraZene вакцинувався Президент Володимир Зеленський.
Також щеплення від COVID-19 зробили очільник НСЗУ Андрій Віленський, головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко.
Статистика