Уряд заборонив надавати статистику смертей на Львівщині на час дії карантину

Коронавірус 15 Травня, 2020 6 706

Фото ілсстративне з відкритих джерел

Уряд заборонив управлінню статистики Львівщини оприлюднювати інформацію про причини смертей на час дії карантину.

Як пише «Четверта студія», про це повідомляють «Варіанти» з посиланням на  відповідь Головного управління статистики у Львівській області на запит Варіантів.

Як наголосили в управлінні статистики Львівщини, вони зможуть сформувати та оприлюднити інформацію про кількість померлих за причинами смерті у області, починаючи з січня цього року, лише після закінчення карантину та після отримання від відділу державної реєстрації актів цивільного стану Західного міжрегіонального управління Мін’юсту адміністративних даних.

В управлінні пояснили, що своєю постановою Кабмін та своїм листом Міністерство юстиції заборонили органам державної статистики отримати доступ до документів, на підставі яких вони й створюють статистичні підбірки, на час дії карантину.

“На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 №211 “Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби Covid-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 16.03.2020 №215) та відповідно до листа Міністерства юстиції від 06.05.2020 №20554/6991-26-20/19.4.2. лікарські свідоцтва (фельдшерські довідки) про смерть, лікарські свідоцтва про перинатальну смерть та копії рішень суду про встановлення факту смерті, які є первинними документами для розробки державного статистичного спостереження “Природний рух населення” у частині розподілу випадків смерті за причинами смерті, починаючи із документів за березень, органи державної статистики зможуть отримати після закінчення карантину” – йдеться у відповіді управління статистики.

“Наразі Варіанти надіслали запити в Кабмін та Міністерство юстиції з проханням надати тексти документів на підставі яких до кінця карантину не публікується статистика щодо причин смертей в Україні”, – зазначається у повідомленні.

Нагадаємо, хвороби системи кровообігу були причиною смертей у понад 60% випадків у січні на Львівщині.

Коментарі

Позначки: , , ,