Медична система Львова справляється із кількістю захворілих, близько половини ліжок у ковідних відділеннях заповнені хворими.
Про це пише Четверта студія з посиланням на прес-службу ЛМР.
Однак динаміка захворюваності й надалі стрімко поширюється, в лікарні госпіталізують хворих у дуже важких станах. Лікарі просять посилити карантинні обмеження й не нехтувати безпекою.
«Ми зібралися тут разом з керівниками медичних закладів, які надають допомогу пацієнтам з covid-19. В нас склалася надкритична ситуація із коронавірусом, оскільки наші медичні заклади на межі виснаження, в нас щоденно завантажуються ліжка. Маємо вже більшу половину завантаженості ліжок, зокрема реанімаційних. На апаратах ШВЛ зараз перебуває близько 70% госпіталізованих хворих. Тому ми маємо вжити жорсткі заходи для того, щоб зменшити захворювання, оскільки можемо прийти до такого стану, що в нас не буде де класти пацієнтів.
Ми зробили все, ми розгорнули ліжка, організували достатню кількість кисню, але в цьому теж може бути критична точка, де ми не зможемо справитися, якщо кількість хворих і далі буде стрімко зростати. За 10 днів ми можемо мати таку ситуацію, що не буде де класти пацієнтів.
Тому я дуже прошу зрозуміти нас, медиків, бо медичні працівники на межі виснаження, вони переживають вже третю хвилю, і це надзвичайно важко. Люди, які цього не бачать, не можуть зрозуміти, наскільки медичні працівники є виснажені. Тому я дуже прошу звернути на це увагу і вжити жорсткіші карантинні заходи. Не може такого бути, щоб люди ходили без масок, були великі скупчення людей. Ми поки не можемо дорівнятися до європейських країн, тому що там 70% вакцинованих людей, а у нас, на жаль, вакцинація не дотягує до 40%.
Наші керівники лікарень також звернулися з листами до комісії ТЕБ і НС міського і регіонального рівнів з проханням, щоб сприяти запровадженню жорсткіших карантинних заходів.
Маємо 98 апаратів ШВЛ у ковідних лікарнях, але близько 70% з них є задіяні. Кисневих точок маємо стільки, скільки й ліжок, ситуація є регульована. Ми отримали також концентратори на амбулаторному рівні для тих пацієнтів, які виписуються зі стаціонарів, і на долікування ми їм їх видаємо. Що стосується поступлень, то лише 9% із госпіталізованих є вакциновані. Ми не опитуємо хворих щодо підроблення сертифікатів, оскільки цим мають займатися правоохоронні органи», – розповіла під час брифінгу Леся Кобецька, керівниця управління охорони здоров’я ЛМР.