Коронавірус

У Львові у лікарні перебуває 8 людей з підозрою на коронавірус

В інфекційній лікарні зараз перебуває 8 пацієнтів з гострими респіраторними захворюваннями, в яких підозрюють коронавірус.

Про це сьогодні під час брифінгу розповів в.о. директора департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Андрій Васько, пише прес-служба ЛОДА.

«Усі, кого карети екстреної медичної допомоги доставила в інфекційну лікарню, перебувають у боксованих палатах. Їм провели тести, які ми скерували у Київ, у лабораторний центр. Результати отримаємо протягом двох діб. Всі медичні заклади львівської області переведені у режим карантину, по всіх закладах припинили планову госпіталізацію пацієнтів. Вся консультативна робота, обстеження, платні послуги припинені. Ми просимо також мешканців області не відвідувати медичних установ без потреби. Усіх, в кого спостерігаються легкі катаральні явища, невисока температура та задовільний загальний стан, закликаємо тримати зв’язок зі своїм сімейним лікарем по телефону. Бригади швидкої допомоги працюють у посиленому режимі, до їх функціонування залучені додаткові сили та ресурси. Проте потрібно розуміти, що кількість викликів зросла удвічі», – наголосив Андрій Васько.

Окрім того, перший заступник голови Львівської обласної ради Богдан Гагалюк поінформував про розпорядження голови Львівської обласної ради від 12 березня «Про порядок роботи виконавчого апарату Львівської обласної ради».

«Воно передбачає зокрема, максимальне дотримання карантинного режиму і віддалений доступ працівників апарату облради до робочого місця, тобто вдома. До речі, напрацьований текст документа Львівською обласною радою вже беруть за основу обласні ради інших областей», – розповів він.

Перший заступник голови облради також озвучив рішення, ухвалені сьогодні, під час апаратної наради.

«Комунальні заклади і підприємства області мають на час карантину призупинити будівельні роботи, роботи з реконструкції внутрішнього (інтер`єрного) характеру, передбачені обласними цільовими програмами. Відтак заклади соціального захисту, медичні установи і заклади освіти призупинять виконання вищеназваних робіт. Зауважу, буде призупинено на час карантинних заходів виконання і Програми проєктів місцевих ініціатив до 6 квітня 2020 року. Також ухвалено рішення про обмеження поїздок між містами області. Ми будемо звертатися до перевізників, щоб вони зменшили кількість одиниць транспорту на маршрутах. Це непросте рішення, але ми розуміємо, здоров’я громадян – найважливіше. Підкреслю також, що призупинили діяльність всі розважальні, культурні заклади тощо. Працюватимуть лише продуктові магазини і аптеки. Важливо, ми звернулися до Кабінету Міністрів України з проханням спростити процедуру проведення електронних закупівель всіх необхідних речей, пов’язаних з протидією коронавірусу. Основний меседж до мешканців області – зараз необхідно максимально знаходитися в домашніх умовах і не перебувати у місцях великого скупчення людей. Усі ці заходи вживаються для уникнення передачі вірусної інфекції, яка точно прийде на Львівщину. Але ми можемо своїми діями зменшити її реальний вплив на мешканців області», – наголосив Богдан Гагалюк.

Жителів області також закликають дотримуватися карантину, та не відвідувати людних місць без потреби.

«В робочому стані функціонуватимуть невеликі продуктові магазини та аптеки, аби мінімізувати поширення вірусу. Люди, на жаль, легковажать рекомендаціями залишатися вдома. В частині продовольчої ситуації все спокійно. Браку продуктів харчування та інших необхідних товарів нема.

Зараз ми маємо майже вісім десятків апаратів штучної вентиляції легень, окрім того триває закупівля ще на 20 апаратів. Також ми розраховуємо після цього закупити ще кілька десятків необхідних апаратів. До середини квітня ми плануємо забезпечити наші заклади необхідним обладнанням на 100%», – розповів заступник голови Львівської ОДА Іван Собко.

Для першого етапу реагування медичні установи мають достатню кількість апаратів ШВЛ. Сьогодні жоден з пацієнтів на Львівщині не потребує штучної вентиляції легень чи реанімаційних заходів.

Бригади екстреної медичної допомоги буде забирати усіх пацієнтів, які потребують госпіталізації. Перш за все будуть обслуговувати пацієнтів, які перебувають у невідкладних станах. До такого переліку входять інсульт, інфаркт, пологи, травми та політравми, а також особи з підозрою на коронавірус.

«Інфекційна лікарня до кінця дня буде звільнена від всіх інших пацієнтів та переведена в монопрофільний стаціонар для лікування пацієнтів з коронавірусом. Учора на засіданні комісії ТЕБ і НС визначили перелік закладів охорони здоров’я для лікування пацієнтів з коронавірусом, зокрема базу для обсервації, госпітальні бази І та ІІ лінію, а також резервні госпітальні бази», – акцентував Андрій Васько.

Зазначимо по області вночі функціонували 65 карет бригад швидкої допомоги.

Коментарі

Олег Довганик

Share
Published by
Олег Довганик

Recent Posts

У Львові пʼять років не ремонтували аварійний міст

Ні депутати Львівської міської ради, ні чиновники Садового не піднімали це питання

14 години тому

Зимноводівська громада попрощалася із захисником

Не існує вищої цінності, ніж захист Батьківщини та свого народу

15 години тому