На Львівщині підтвердили три випадки захворювання на коронавірус, які викликані “Дельта”-штамом.
Про це у Facebook повідомила головна санітарна лікарка Львівщини Наталія Іванченко, пише Четверта студія з посиланням на Суспільне.
“Підтвержена мутація SARS Spike 478K (Delta, B.1.617.2). Хворі в межах інкубаційного періоду перебували у Великобританії (2) та Росії (1). Усі проходили стаціонарне лікування. Стан хворих з позитивною динамікою. Не випробовуйте долю”, — написала Наталія Іванченко.
Раніше на території області коронавірус штаму “Дельта” підозрювали у шести людей.
На Львівщині працюють 18 центрів вакцинації. З них шість у Львові. У Львові, у ТРЦ “Форум Львів”, Центрі ім. О.Довженка та стадіоні “Львів Арена” щеплення проводять лише вакциною Moderna, тоді як в інших — препаратом CoronaVac.
23 червня на території України зафіксували перші два випадки зараження штамом збудника COVID-19 “Дельта”, більш відомого у світі як “індійський”. У Європейському центрі профілактики та контролю захворювань (ECDC) прогнозують, що до кінця серпня новий штам “Дельта” представлятиме 90% усіх вірусів COVID-19, що циркулюють в Європі.
За словами імунолога Федора Лапія, штам “Дельта” у порівнянні з “британським” штамом “у півтора раза” заразніший. Він легше поширюється. Також імунолог додає, що науковці ще до поширення “Дельта” прогнозували, що восени буде пік.
За вчора, 23 липня, на Львівщині провакцинували 8519 людей. Всі провакциновані почуваються добре. Про це повідомили у департаменті охорони здоров’я Львівської ОДА.
У Львові розпочали щеплювати препаратом “Moderna”. 23 липня, цю вакцину можна було отримати у двох центрах вакцинації: у ТРЦ “Forum Lviv” та у Центрі Довженка.
Ввечері 19 липня на Львівщину доправили 64 350 доз американської вакцини “Moderna”.
Упродовж двох місяців у Моршині не зафіксували жодного захворювання на коронавірус.
У межах пілотного проєкту Міністерства охорони здоров’я із вакцинації від COVID-19 щеплення отримало 65% мешканців міста. Про це Суспільному повідомив мер Моршина Руслан Ільницький.
Вакцинація знижує ризик важкого перебігу штаму “Дельта” на 80% — львівська епідеміологиня