Реанімація Сокальської лікарні переповнена і близька до того, що невдовзі не зможе прийняти пацієнтів. Уже сьогодні усі відведені місця Сокальської лікарні, яка є опорною для прийому ковідних хворих, зайняті пацієнтами із підтвердженим ПЛР-тестом та з підозрою на коронавірус.
Як пише «Четверта студія» з посиланням на «Нео Радіо Червоноград», про це розповів «Віснику» головний лікар КНП «Сокальська центральна районна лікарня» Роман Швед:
У нас сьогодні лежить 55 хворих, велика кількість у дуже важкому стані. 7-8 пацієнтів у реанімаційному відділенні – це повне «завантаження». Може бути, що 3-4 пацієнти потребують реанімаційних заходів, але місць немає. Дуже складно, тому прошу, щоби люди берегли себе, дотримувалися дистанції, щоб звертали увагу на те, хто з ними їде в маршрутці, на вулиці, в магазині… Чому без маски? Якщо ми всі разом не візьмемося за це, то просто буде трагедія для всіх нас. Ми опинилися в ситуації, дуже близькій до того, що не зможемо надати медичну допомогу.
У Сокальській лікарні заповнені майже всі ліжка, передбачені для таких пацієнтів…
– Такої кількості, як зараз, у нас ще не було. Було 50-51, але не 55. Вся біда у тому, що хворих привозять із Червонограда без попередження. А для таких важких пацієнтів треба підготувати місця. Вважаю, що усі медики мають працювати у ритмі, який задає ця хвороба. Не можна так: сімейні лікарі лікували 7-8 днів і привезти до нас пацієнта без ПЛР-тесту у важкому стані. Нам складно так працювати, бо всі місця зайняті. Коли ми отримуємо пацієнта без ПЛР-тесту, то не знаємо, куди його класти. Адже вільних місць немає, щоби надати йому окрему палату. Такий пацієнт опиняється в коридорі. Але в коридорі ходять ковідні пацієнти. То яка це ізоляція? Або телефонують, що в пацієнта насиченість кисню дуже низька. Приводять до нас, забирають час у лікарів, перевіряємо в нашій лікарні, а виявляється насиченість кисню у крові 97-99. І там зовсім інша патологія…
Скільки додаткових «ковідних» ліжок планує розгорнути Департамент охорони здоров’я ЛОДА на базі шпиталю?
– У нас є окремий корпус інфекційного відділення, у якому ми тимчасово зупинили усю лікувальну роботу. Вже місяць проводимо ремонт. Готуватимемо проект з подачі кисню до палат. На мою думку, орієнтовно до 1 грудня інфекційне відділення мало б бути готовим. А це додаткові 45-50 ліжок.
Ситуація дуже складна і виглядає на те, що погіршуватиметься. Тому маємо всі працювати злагоджено і ставитись до цього захворювання серйозно. Бо наразі ситуація невтішна.
Наприкінці минулого тижня на Львівщині зросла смертність пацієнтів, спричинена ускладненням від ковіду – за добу помирає 10, 14 осіб. Збільшилась кількість померлих і на Сокальщині. Чим обтяжена захворюваність цих пацієнтів?
– Дійсно, медики відзначають високу смертність на Львівщині і в нашому відділенні зокрема. Складно відповісти, чому так, але зауважу, що в пацієнтів є дуже велика кількість хронічних патологій. Живемо у шахтарському регіоні, знаємо скільки орієнтовно пенсіонерів і скільки людей працює – фактично вони мають хронічні процеси легеневої системи. Коли хворий отримує ковідний запальний процес, тобто вірусну пневмонію, то протікання такої пневмонії у нього з хронічним захворюванням легень є надскладним.
Залежить також від того, як лікували пацієнта, інфікованого коронавірусом. Адже коли хвороба починає розвиватися, вона дуже розслабляє людей – ніби, невисока температура 37,3; 37,5. І так може протікати упродовж тижня-двох. Відповідно до перебігу захворювання, так і лікують. Хворий веде активний спосіб життя – що небажано робити. Я б рекомендував таким хворим лежати, йти на лікарняний, здати ПЛР-тест і бути готовим до серйозного перебігу захворювання. У нас все навпаки: хворі ходять, ідуть на роботу, вдома ведуть активний спосіб життя. І коли хвороба розвивається, набирає агресивного характеру, тоді ці медикаменти, які вони приймали, не дають ефективності лікувальному процесу. А у хворого важко протікає захворювання, тобто такий пацієнт стає реанімаційним у короткий термін. Наприклад, якщо людина хворіла 5-7 днів легкою формою, то через день може отримати вкрай важкий стан. І тоді в такій ситуації її дуже складно врятувати. Маємо зробити висновки. Я сам перехворів і був у вкрай важкому стані, бо поводив себе ідентично до того, як описав. Тому закликаю всіх, хто захворів, – берегти сили, Covid-19 не любить ослаблений організм. Різко настає агресивний перебіг захворювання, підіймається висока температура до 42° і врятувати таких хворих досить складно. І тому в нашому шахтарському регіоні, на превеликий жаль, є така висока смертність.
Слід пам’ятати, що перебіг ковідного захворювання має індивідуальний характер. Якщо розпитати у 10-20 пацієнтів про перебіг хвороби, то він буде відрізнятися. Тому про системність у лікувальному процесі говорити складно. Лікарі повинні бути уважні при назначенні, робити висновки під час лікувального процесу – чи терапія, яка описана у протоколі, є ефективною. Ми слідуємо протоку лікування, але інколи цього буває замало.
Роман Швед: «Сімейні лікарі лікують 7-8 днів і привозять до нас пацієнта без ПЛР-тесту у важкому стані…»
📍Реанімація…
Опубликовано Нео Радіо – 100.5 FM Червоноград Суббота, 31 октября 2020 г.
Ні депутати Львівської міської ради, ні чиновники Садового не піднімали це питання
Не існує вищої цінності, ніж захист Батьківщини та свого народу