У Львівській області виявили два штами коронавірусу. Проте жоден з них не є ні “британським”, ні “південноафриканським”.
Як пише «Четверта студія» з посиланням на РБК-Україна, про це заявила головний епідеміолог Львівської області Наталія Іванченко-Тимко на брифінгу.
За її словами, один генотип називається В1, а другий – В11.
“Ми отримали інформацію з Центру громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України про те, що на території Львівської області циркулюють два генотипу коронавірусу. Один називається В1, а другий В11”, – заявила вона.
Іванченко-Тімко зазначила, що “південноафриканського” і “британського” штамів поки в області не виявили.
В Україні циркулюють п’ять штамів коронавірусу походженням з Китаю. Про це повідомляє Центр громадського здоров’я.
Наявність п’яти штамів підтвердила лабораторія Лондона, куди відправили 50 зразків, узятих у пацієнтів з дев’яти регіонів: Дніпропетровської, Донецької, Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської, Харківської, Хмельницької і Чернівецької областей.
Результати показали приналежність вірусів, що циркулюють на території України , до глобальної генетичної лінії B, що походить з Китаю.
В Україні визначено генетичні варіанти: В1; В1.1; В1.1.1; В1.5 і В2.
В1 – віруси цієї групи належать до найчисельнішої групи вірусів, які циркулюють на території Європи та походять з Італії.
В1.1 – віруси генетичної лінії В1, які відрізняються трьома нуклеотидними замінами (SNPs 28881GA, 28882GA, 28883GC).
В1.1.1 – циркуляцію цих вірусів виявлено одночасно на території країн ЄС і Великої Британії.
В1.5 – віруси цієї групи належать до найчисельнішої групи вірусів, які циркулюють на території Європи та походять з Іспанії.
В2 – віруси цієї групи циркулюють у понад 57 країнах світу на 6 континентах.
Для відстеження змін вірусу з січня 2021 року референс-лабораторія ЦГЗ щомісяця буде направляти зразки на дослідження за кордон.
Раніше головний санітарний лікар Віктор Ляшко повідомив, що тест-системи на коронавірус, які використовують в Україні, здатні виявляти мутовану версію COVID-19. Він зазначив, що мутація коронавірусу – очікуване явище і це не привід для занепокоєння. Зараз у світі зафіксували близько 12 тисяч випадків мутованого коронавірусу.
Нагадаємо, в середині січня Міністерство охорони здоров’я заявляло, що в Україні поки не виявили нових штамів коронавірусу.
Крім того, представник Всесвітньої організації охорони здоров’я в Україні Ярно Хабіхт також сказав, що в Україні поки не знаходили нових мутацій.
Додамо, що раніше голова парламентського комітету з питань здоров’я нації Михайло Радуцький заявив, що в Україні немає обладнання для виявлення нових штамів і мутацій коронавірусу.
Опубликовано Nataliya Ivanchenko Timko Вторник, 2 марта 2021 г.
Ні депутати Львівської міської ради, ні чиновники Садового не піднімали це питання
Не існує вищої цінності, ніж захист Батьківщини та свого народу