Станом на ранок, 7 квітня, у Львівській області провакцинували 17 тисяч 873 людей. За темпами вакцинації Львівщину випереджає Дніпропетровська область та Київ.
Про це Суспільному розповів координатор вакцинації у Львівській області Олег Когут, пише Четверта студія.
Збільшити кількість провакцинованих вдалось за рахунок розширення мережі пунктів щеплення. Зараз їх 47.
“Ми активно розширюємо можливості вакцинації, залучаємо стаціонарні тимчасові пункти щеплення і мобільні бригади. Лише за вчорашній день ми зробили майже 1350 вакцинацій”, — каже Олег Когут.
Під час другого етапу вакцинують медиків та людей, старших за 80 років. Вони отримують щеплення препаратом AstraZeneca (Covishield). Втім, кількість літніх людей, які хочуть зробити щеплення, залишається критично малою.
“Мушу сказати, що ми зовсім не знаходимо розуміння в цих людей (ред. — людей, старших за 80 років), небагато з них погоджується на вакцинацію. Але медики, які в свій час не були впевнені в потребі вакцинації, зголошуються і ми повторно їдемо у ті заклади, де робили щеплення раніше. Або ж вони самостійно звертаються у пункти щеплення”, — каже Олег Когут.
Також з’являються нові охочі серед лікарів “ковідних” лікарень, які мали б провакцинуватися під час першого етапу.
“Справа в тому, що люди змінюють свою думку і кількість охочих вакцинуватися збільшується. Ми фактично поступово закриваємо і перший, і другий етап одночасно. Скоріше за все вони будуть йти паралельно і з третім етапом. Якщо медик захоче вакцинуватися на 2 чи 5 етапі, ніхто йому безумовно не відмовить”, — каже Олег Когут.
Наразі другу дозу вакцини на Львівщині не отримав ніхто. За рекомендаціями її потрібно вводити на 90 день після вакцинації. Таким чином, старт щеплень другою вакциною відбудеться не раніше 25 травня.
За словами Олега Когута, найближчим часом в Україну має надійти перша партія — близько 115 тисяч доз вакцини Pfizer. Окрім того, на Львівщину незабаром відправлять партію китайської вакцини від Sinovac. Зараз вона проходить дослідження та випробування. Проте це не означає, що охочий провакцинуватися зможе вільно обрати будь-яку із усіх наявних вакцин. Їх використовуватимуть для окремих категорій населення.
“Вакцина Pfizer буде передбачена для закритих колективів, тобто для осіб з геріатричних центрів та їхнього персоналу. Щодо Sinovac, все залежить від того, скільки поступить в регіон. Насамперед нею провакцинують маломобільні групи населення — 1300 осіб в області та працівників-освітян, які залучені до ЗНО”, — додає координатор вакцинації у Львівській області.
Зараз тривають підготовчі роботи до третього етапу вакцинації. Щеплення робитимуть літнім людям (65-79 років), вчителям та працівникам силових структур. Для того, щоб записатися у чергу, необхідно повідомити про намір керівництво на роботі або ж звернутися до сімейного лікаря. Організовані колективи зможуть вакцинувати за місцем роботи, або ж у стаціонарному пункті.
Розбійний напад на заправці – підозрюваного взято під варту
Подробиці