На Львівщині судитимуть зловмисників за підробку та використання підроблених свідоцтв про вакцинацію

Коронавірус 28 Січня, 2022 264

У Яворові викрили підпільну типографію із виготовлення фальшивих сертифікатів про вакцинацію

Від початку року слідчі та дізнавачі поліції Львівщини відкрили 59 кримінальних проваджень за фактами підроблення та використання підроблених «ковід»-сертифікатів, у 39 з них досудові розслідування завершені, обвинувальні акти скеровані на розгляд суду.

Про це пише Четверта студія з посиланням на поліцію Львівщини.

Так, 54-річний мешканець Черкаській області підробив сертифікат про вакцинацію на своє ім’я та пред’явив його на пункті пропуску «Рава-Руська-Гребене», рухаючись в Україну.

Дізнавачі відділу поліції № 2 Львівського районного відділу поліції №1 повідомили йому про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.358 та ч.4 ст.358 (Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів) Кримінального кодексу України. Досудове розслідування завершене, обвинувальний акт скеровано на розгляд суду.

Також підроблені свідоцтва правоохоронці вилучили у 30-річної жительки Львівщини та 45-річного мешканця Запорізької області під час проходження ними прикордонного контролю у міжнародному аеропорті «Львів» ім. Д. Галицького.

Дізнавачі відділу поліції № 1 Львівського районного управління поліції №1 повідомили їм про підозру у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч.4 ст.358 (Використання завідомо підробленого документу) Кримінального кодексу України. Максимальне покарання, передбачене санкціями статті, – обмеження волі на строк до двох років Досудове розслідування завершене, обвинувальний акт скеровано на розгляд суду.

Крім того, слідчі відділу поліції № 2 Львівського районного управління поліції №1 повідомили про підозру 40-річній мешканці Рівненської області у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.5 ст. 27 – ч.3 ст.358 та ч.4 ст.358 (Пособництво у підробленні документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів) Кримінального кодексу України. Максимальне покарання, передбачене санкціями статей, – позбавлення волі на строк до п’яти років. Досудове розслідування завершене, обвинувальний акт скеровано на розгляд суду.

Загалом, від початку року дізнавачі поліції Львівщини відкрили 48 кримінальних проваджень фактами підроблення та використання підроблених “ковід”-сертифікатів, 35 особам повідомлено про підозру, у 34 кримінальних провадженнях досудові розслідування завершені, обвинувальні акти передано на розгляд суду.

За цей період слідчі поліції Львівщини розпочали за фактами підробки та використання сертифікатів про вакцинацію чи ПЛР-тестів 11 кримінальних проваджень, з них 9 – за ст.358 (Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів) Кримінального кодексу України, 1 – за ст.361 (Несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку) Кримінального кодексу України та 1 – за ст. 369 (Пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі) Кримінального кодексу України.

У 5 кримінальних провадженнях досудові розслідування завершені, обвинувальні акти скеровані на розгляд суду.

Правоохоронці вкотре застерігають: не купуйте та не підробляйте сертифікати про вакцинацію проти коронавірусної хвороби, будьте відповідальними!

Коментарі

Позначки: , ,