Коронавірус

Львівщина від завтра може увійти в червону зону

В області протягом трьох діб і більше фіксують перевищення трьох показників – рівня захворюваності, госпіталізацій і заповненості ліжок, забезпечених киснем. Відтак львівські епідеміологи не виключають, що на завтрашньому засіданні Державна комісія ТЕБ і НС може прийняти рішення про переведення Львівщини у червону зону.

Про це пише Четверта студія з посиланням на Еспресо.

Крім окремих об’єктів, яким дозволено буде працювати (а це банки, аптеки, продуктові магазини і магазини, де продають корм для тварин), все інше буде закрито.

“Якщо на об’єктах буде вакциновано 100% працівників і вакцинованими будуть 100% їх відвідувачів, то такі об’єкти також зможуть працювати”, – наголосив під час пресбрифінгу регіональний координатор з питань вакцинації від коронавірусу на Львівщині Олег Когут.

За словами керівниці Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ Наталії Іванченко, зараз на Львівщині діє 59 бригад у складі працівників Держпродспоживслужби, які від учора, 25 жовтня відвідують окремі заклади і перевіряють наявність документів, які підтверджують вакцинацію у працівників та відвідувачів, а у разі виявлення порушень вживають відповідних заходів адміністративного й дисциплінарного впливу.

Ситуація із захворюваністю на коронавірусну інфекцію в області продовжує залишатися напруженою.

“Щодня госпіталізують понад 300 осіб. За вчорашню добу, 25 жовтня у лікарні поступила 301 особа. Загалом від початку реєстрації захворюваності на COVID-19 у Львівській області захворіло 174,5 тисячі людей. Але проблема полягає не тільки у тому, що багато людей хворіє, а й у тому, що багато хворіє важко. У реанімаційних відділеннях перебуває 207 осіб, з них понад 60 – на штучній вентиляції легень. Це – майже кожен третій. Статистика попередніх днів була такою ж невтішною і, на жаль, ми маємо досить багато летальних випадків. Загалом від початку пандемії ми втратили 4433 жителів Львівщини. Це – населення невеликого населеного пункту”, – навів аналогію Олег Когут.

Він підкреслив, що з трьох попередніх хвиль ця є найважчою і невідомо, як довго вона буде тривати: “Перебіг захворювання є значно швидшим. Клінічні прояви – більш агресивними”.

Епідеміолог нагадав, що захворювання може мати як маніфестну форму, з розгорнутою клінікою, так і без ознак. Такі хворі є вкрай небезпечними для оточуючих. Ось чому потрібно носити маску – навіть тим, хто вже вакцинувався.

“Безумовно, якщо у людини є ознаки захворювання, їй треба залишатися вдома, – зазначив він. – А ознаки захворювання є такими ж, як і застудної інфекції. Починається, як правило, з підйому температури, головного болю, загальної слабкості, кашлю. Необхідно викликати лікаря і не відвідувати місця, де можливий контакт з багатьма людьми (роботу, торгові центри і т.д.)”.

Коментарі

Олег Довганик

Share
Published by
Олег Довганик

Recent Posts

Скандальна кума Садового заробила майже 100 тисяч гривень

Садовий у квітні преміював Свистун на майже 60 тисяч гривень

10 години тому

Садовий планує взяти позику на 840 мільйонів гривень для переробки сміття

На сайті Львівської міськради підготували та оприлюднили проєкт ухвали про здійснення запозичення до бюджету Львівської…

18 години тому

У Львові просять встановити пам’ятник Шухевичу

Військові звернулись до Садового

18 години тому

У Львові депутати стали на захист академії сухопутних військ

Звернулись всі разом, щоб ми не плутали інцидент між двома фізичними особами, який відбувався, слідча…

19 години тому

Водій маршрутки у Львові розпилив газовий балончик у обличчя чоловіку

Залізничний районний суд визнав винним водія Львівського комунального підприємства АТП-1 в умисному тілесному ушкодженні

22 години тому