Лікар розповів, чому українцям критично необхідно набути колективного імунітету від коронавірусу

Коронавірус 19 Лютого, 2021 193

Олег Дуда

Депутат Львівської обласної ради та медик Олег Дуда розповів, чому критично важливо пояснювати людям про важливість процесу вакцинації та набуття колективного імунітету.

Як пише Четверта студія, про це він повідомив у Фейсбуці.

Як йдеться у повідомленні, на сесії Львівської обласної ради на розгляд депутатського корпусу внесли заяву щодо широкого інформування населення області з цього питання.

“COVID-19, на жаль, нікуди не подівся і специфічного лікування, як такого, зараз немає. Ми розуміємо, що люди досі помирають від цього захворювання. Натомість широкомасштабна вакцинація дає можливість зупинити процес розповсюдження вірусу. Хочу зазначити, що у деяких країнах, наприклад Ізраїль, де практично досягнули колективного імунітету, 60% населення провакциновано. У країнах ЄС провакциновано 18 млн людей. У США – 45 млн громадян. У Польщі – понад 2 млн осіб. А у нас ще нічого навіть не розпочалося”, – наголосив Дуда.

Він додав, що саме тому важливо вже зараз проінформувати населення про те, які будуть вакцини і коли розпочнеться вакцинація. Потрібно усі незрозумілі для людей моменти пояснити. Дуже тривожно, коли до питання вакцинації додають політичну складову. Це лише сприяє пробудженюю антивакцинальних рухів і може призвести до того, що люди взагалі відмовлятимуться від вакцинації. Ми не можемо допустити цього.

“Хочу додати, що на засіданні нашої депутатської комісії з питань охорони здоров’я та материнства було внесено окрему стрічку до цільової програми, аби при потребі обласна рада мала можливість закупити засоби для вакцинації та самі вакцини. На сьогодні можливості купити вакцину не існує, адже вони усі законтрактовані державами. Однак ми розуміємо, що до кінця року така можливість може з’явитись і це буде тим резервом, який дасть нам провакцинувати населення при потребі. Нам критично необхідно зробити все, аби українці набули колективного імунітету. Інакше пандемію не здолати”, – йдеться у повідомленні.

Коментарі

Позначки: , ,