В Україні число людей, заражених коронавірусом, продовжує зростати і станом на 6 квітня вже перевищила 1300 осіб. Кількість летальних випадків збільшилося до 37 померли, а 28 людей повністю одужали. У списку інфікованих лідирує Київ, Чернівецька і Тернопільська області.
В Україні станом на вечір 5 квітня зафіксовано 1308 випадків коронавірусної хвороби COVID-19, 37 випадки – летальні. 28 осіб одужали. Україна посідає 53-тє місце серед країн світу, де виявлено коронавірус.
Як пише “Четверта студія”, детальніше про географію поширення коронавіруса, а також статистика МОЗ – у матеріалі РБК-Україна.
Статистика по областях на 6 квітня
Київ – 225 інфікованих (3 летальних). Перший випадок COVID-19 у Києві був зафіксований 16 березня. За повідомленням мера, за останню добу коронавірус підтверджений у 31 особи – 18 жінок у віці від 21 до 78 років та 13 чоловіків у віці від 19 до 78 років. Всього кількість хворих у столиці становить 245.
Чернівецька область – 220 інфікованих (5 летальних). Саме тут 3 березня було отримано перше підтвердження COVID-19 не тільки в регіоні, але і в Україні. За повідомленням ОДА, станом на 5 квітня в реанімації у важкому стані перебувають більше 10 осіб хворих коронавірусом і дві дитини з підозрою на COVID-19.
Тернопільська область – 160 інфікованих (2 летальних). Перше інфікування COVID-19 було підтверджено 20 березня. На сьогоднішній день в області налічується 160 випадків захворювання коронавірусом. 106 з яких – у жителів Монастириського району.
Івано-Франківська область – 105 інфікованих (6 летальних). Перше зараження COVID-19 зафіксовано 19 березня. За повідомленням мера, у породіллі, яка померла в пологовому будинку Івано-Франківська, коронавірус не підтвердився, хоча раніше вказувалася саме ця причина смерті.
Київська область – 88 інфікованих (4 летальних). Вперше зараження COVID-19 в області було виявлено 17 березня. За повідомленням місцевої ОДА, в регіоні підтверджені 88 випадків інфікування, з яких 5 дітей. Найбільше число хворих спостерігається в Обухівському, Києво-Святошинському районах. 5 людей померли.
Вінницька область – 75 інфікованих. Перший випадок інфікування підтверджений 25 березня. За повідомленням ОДА, за останню добу захворіли двоє дітей. Найбільше число інфікованих зареєстровано у Вінниці.
Черкаська область – 60 інфікованих (1 летальний). Перший випадок хвороби підтверджено 22 березня. Осередком коронавіруса в регіоні вважається місто Кам’янка, де на сьогоднішній день зафіксовано 28 інфікованих.
Сумська область – 49 інфікованих (2 летальних). Перший випадок коронавіруса на Сумщині було виявлено 25 березня. За останню добу було підтверджено 12 нових випадків зараження.
Запорізька область – 39 інфікованих. Відразу 5 підтверджень коронавіруса тут вперше датовані 25 березня. За інформацією місцевої ОДА, на сьогодні зафіксовано 40 випадків захворювання. За останню добу виявлено 9 інфікованих, в т. ч. одна дитина.
Рівненська область – 38 інфікованих (4 летальних). Одразу 9 випадків зараження вперше були виявлені 27 березня у жителів Сарненського району, який вважається осередком коронавіруса в регіоні. На сьогоднішній день тут виявлено 22 хворих, також 5 осіб померли.
Кіровоградська область – 37 інфікованих. Перший офіційно підтверджений випадок зараження зафіксовано 29 березня. За останню добу кількість хворих людей збільшилася вдвічі. Найбільше число COVID-19 нараховується Кропивницького районі.
Закарпатська область – інфікованих 28. Перший випадок зараження коронавірусом підтверджений 26 березня у 69-річної мешканки Мукачева. За даними ОДА, в Ужгороді захворів 28-річний священик з родиною. Також повідомляється про одному випадку одужання.
Одеська область – 26 інфікованих. Перше підтвердження коронавіруса в області отримано 24 березня. За повідомленням мера, за останню добу виявлено ще одне нове зараження.
Волинська область – 19 інфікованих (2 летальних). Перший випадок зараження коронавірусом в області зафіксовано 25 березня. Також COVID-19 був діагностований у директора міської лікарні. Пізніше повідомлялося, що два медика заразилися коронавірусом після розтину померлого від коронавіруса лікаря-гінеколога.
Львівська область – 15 інфікованих. Перший випадок зараження в регіоні був підтверджений 20 березня. За повідомленням місцевої ОДА, в області зафіксували першу смерть від COVID-19. Помер 69-річний чоловік з важкою пневмонією.
За даними Львівської ОДА, на Львівщині з підозрою на коронавірус є 70 осіб. У 27 пацієнтів – позитивний результат тесту на коронавірус.
Дніпропетровська область – 14 інфікованих. У порівнянні з попереднім днем, число заражених людей в області не збільшилася. Перше підтвердження коронавіруса тут було отримано 19 березня.
Житомирська область – 11 інфікованих (2 летальних). Вперше підтвердження інфікування тут отримано 12 березня. За останню добу заразилися ще дві людини – жителів Бердичева та Малина.
Хмельницька область – 10 інфікованих. Перший випадок появи коронавіруса зафіксовано 27 березня. За останню добу офіційна кількість інфікованих не змінилося.
Херсонська область – 10 інфікованих (1 летальний). На Херсонщині перше інфікування було виявлено 25 березня у жінки, яка вже одужала. 3 квітня у медсестри районної лікарні посмертно підтвердився COVID-19. За останню добу виявлено ще два випадки захворювання у жителів Херсона.
Полтавська область – 9 інфікованих. Перший випадок коронавіруса в області був підтверджений 27 березня. За повідомленням ОДА, на сьогодні виявлено черговий випадок зараження у 42-річного мешканця Миргорода.
Донецька область – 8 інфікованих. Також станом на 6 квітня незмінним залишається кількість хворих у регіоні. Тут перший випадок коронавіруса датується 18 березня.
Чернігівська область – 7 інфікованих. Перше інфікування тут відбулося 26 березня. За даними поліції Чернігівської області, 5 квітня помер інфікований коронавірусом пацієнт, який напередодні намагався втекти з лікарні.
Луганська область – 3 інфікованих. Число інфікованих у регіоні на сьогоднішній день залишається незмінним. Перший випадок COVID-19 був підтверджений 25 березня.
Харківська область – 1 інфікований. Також без змін спостерігається ситуація на Харківщині. Перший випадок коронавіруса тут зафіксовано 28 березня.
Миколаївська область – інфікованих немає. На сьогоднішній день це єдина область в Україні, де не зафіксовано жодного випадку зараження COVID-19.
В Україні заборонили відвідування парків та зон відпочинку, а в громадських місцях обов’язкова наявність масок
Країни продовжують карантин через зростання інфікування, а МОЗ істотно посилює обмеження для українців. З сьогоднішнього дня вводиться масковий режим і обов’язкова самоізоляція для громадян від 60 років.
Важливо:
кількість виявлених випадків коронавіруса в Україні зросла до 1308;
37 осіб із діагнозом COVID-19 померли, 28 пацієнтів одужало;
коронавірусом в Україні частіше хворіють люди у віці 30-69 років;
пік епідемії очікується після 14 квітня;
з 6 квітня на вулицю не можна виходити без документів;
заборонені прогулянки в парках, скверах, зонах відпочинку;
в світі захворіло понад 1,2 млн. осіб.
Посилення карантину
Кабінет міністрів України своєю постановою посилив карантинний режим в країні. З 6 квітня вводяться додаткові заходи для безпеки населення і обмеження соціальної активності:
в громадських місцях необхідно обов’язково носити маску або респіратор;
переміщатися по вулиці дозволяється групами не більше 2-х осіб, крім необхідності супроводу дітей;
діти до 14 років не можуть перебувати в громадських місцях без супроводу дорослих родичів;
забороняється відвідування парків, скверів, лісопаркових і прибережних зон відпочинку, дитячих і спортивних майданчиків;
проїзд в громадському транспорті здійснюється за спецперепустками, кількість пасажирів обмежується числом місць для сидіння;
на в’їздах в області встановлюються пункти пропуску для перевірки стану здоров’я всіх проїжджаючих;
відвідувачі і персонал закладів послуг і торгівлі повинні бути в захисних масках, кількість людей всередині приміщень не повинен перевищувати 1 особа на 10 кв.м.
З 6 квітня обов’язкове носіння засобів індивідуального захисту у всіх громадських місцях. Під громадьскими місцями маються на увазі об’єкти або частини споруд, відкриті для населення (під’їзди, підземні переходи, стадіони, парки, сквери, дитячі майданчики, стадіони, зупинки громадського транспорту, ліфти, державні установи, медичні установи та інше).
При цьому, органи місцевої влади можуть розширити цей перелік. Так, з 6 квітня в Києві обов’язково носіння маски або респіратора на вулиці.
Боротьба з коронавірусом у світі
У США прогнозують пік смертності через тиждень. Епіцентром епідемії в країні став Нью-Йорк, де лікарі змушені носити дощовики і сміттєві мішки через брак халатів. Дональд Трамп розпорядився направити в Нью-Йорк тисячу військовослужбовців і військових медиків.
У Німеччині останні три дні фіксують зниження темпів захворюваності. 5 квітня число інфікованих знизилося на 146 випадків у порівнянні з 6082 новими зараженнями, виявленими в суботу. У п’ятницю було зареєстровано 6174 нових інфікованих. Всього в країні захворіло вже 97 тис. осіб.
В Італії зменшується число пацієнтів у важкому стані. Вперше з моменту початку епідемії кількість пацієнтів відділень інтенсивної терапії знизилася. На 5 квітня 3994 пацієнтів з коронавірусом перебували в реанімаційних відділеннях, що на 74 менше, ніж 4 квітня.
Іспанія випередила Італію за кількістю заражених коронавірусом і знаходиться на другому місці за швидкістю поширення захворювання в світі після США. Число смертей 5 квітня зросло на 674, склавши 12 418 померлих. Днем раніше від коронавіруса в Іспанії померли 809 осіб.
У Великобританії посилять карантин, якщо населення буде ігнорувати правила перебування вдома і соціального дистанціювання. Уряд може заборонити вправи на свіжому повітрі. Для запобігання поширенню інфекції в країні звільнять близько 4 тис. ув’язнених “низької групи ризику”.
Іран частково відновить економічну діяльність з 11 квітня. Незважаючи на те, що в країні щодня фіксуються не менше 100 випадків COVID-19, президент повідомив про відновлення діяльності “з низьким рівнем ризику” з суботи. Держслужбовці будуть працювати віддалено з 11 квітня, заборона на масові заходи і роботу навчальних закладів продовжена до 18 квітня.
У Франції 7 квітня розпочнуть дослідження з переливання плазми крові людям з коронавірусом від людей, які вже одужали. У випробуваннях візьмуть участь 200 пацієнтів, а результати стануть відомі через 2-3 тижні.
В Австрії для боротьби з поширенням коронавіруса будуть відстежувати місце розташування громадян за допомогою смартфонів або спеціальних брелоків. Дані заходи необхідні, тому що уряд планує в найближчому майбутньому послабити заборону на вихід з дому.