Галерея

Житель деокупованої Херсонщини показав у Сколе виставку «Квіти війни»

У волонтерському Гончаренко центрі в Сколе відбулась імпровізована виставка жителя деокупованої Херсонщини Василя Чайковського. На ній були представлені фото зруйнованих загарбниками селищ на Півдні, відео, а також артоб’єкти, створені автором з уламків ворожих снарядів.

Про це пише Четверта студія з посиланням на волонтерський центр Гончаренка.

Весь час, перебуваючи в окупації, Василь Чайковський потайки документував, що відбувається на Херсонщині: робив фотографії зруйнованих домівок, записував відео, а також збирав історії людей, які постраждали від російської агресії. Після деокупації почав збирати уламки ворожих мін, снарядів та ракет і створювати з них артоб’єкти. Наразі автор подорожує Україною та показує роботи, які відображають біль зруйнованої Херсонщини, жителям інших регіонів.

Сам Василь Чайковський з Антонівки. Після звільнення, ця територія знаходиться під постійним ворожим вогнем. «Я пережив 8 з половиною місяців окупації. На щастя, 18 листопада нас звільнили наші захисники! Але окупанти щодня обстрілюють Херсонщину: мінами, градами, засипають касетними бомбами. Нещодавно, про це всі чули з новин, орки підірвали Херсонську ГЕС! Моя рідна Антонівка також була затоплена. Я почав створювати ці страшні «квіти війни» та збирати історії, щоб не збожеволіти. Це був крик моєї душі! Своїми роботами я хочу показати іншим людям, що переживають ті, хто щодня знаходиться під ворожими обстрілами», – поділився Василь Чайковський.

Виставку, яка пройшла у культурно-освітньому Гончаренко центрі, відвідали й жителі Сколе, й вимушені переселенці. «Сьогодні до нас завітали місцеві, а також жителі Херсону, Миколаєву, Сум, Харкова, які були змушені залишити свої домівки через російські обстріли. Ми всі вдячні пану Василю за цю виставку. Так, це просте, живе мистецтво! І воно стискає серце! Кожна історія, кожне фото — це людський біль. Водночас – це нагадування про стійкість українського народу!» – зазначила керівниця волонтерського простору Олександра Дмитрух.

«Я сама з донькою переїхала до Сколе з Харкова. Переконана, що ці роботи треба бачити усім нам, щоб усвідомлювати, який жах, руїну і страждання принесла росія на нашу землю! Щоб запам’ятати це назавжди! І ніколи не пробачати!» – наголосила відвідувачка виставки, вимушена переселенка Тетяна Манзя.

Коментарі

Олег Довганик

Share
Published by
Олег Довганик
Tags: Сколе

Recent Posts

У Львові пʼять років не ремонтували аварійний міст

Ні депутати Львівської міської ради, ні чиновники Садового не піднімали це питання

36 хв. тому

Зимноводівська громада попрощалася із захисником

Не існує вищої цінності, ніж захист Батьківщини та свого народу

2 години тому