В Одесі активісти освітньо-культурної мережі Гончаренко центр одягнули бюст російського письменника Олександра Пушкіна у вишиванку. У такий спосіб організатори акції вирішили «дерусифікувати» монумент на Приморському бульварі міста та висміяти спроби окупантів привласнити українських митців.
Про це пише Четверта студія.
За словами директорки Гончаренко центру Одеса Ксенії Кобальчинської, росіяни століттями привласнювали українських митців, науковців та винахідників, називаючи їх «своїми». Тож ця акція – спроба висміяти російських пропагандистів, а принагідно — дерусифікувати бюст у самому центрі міста.
«Нашу акцію можна трактувати і сприймати по-різному, і я впевнена, що так і буде. Вважайте це спробою дерусифікувати чи націоналізувати Пушкіна і позбавити Росію одного зі своїх символів. Микола Гоголь, Ільф та Петров, Казимир Малевич, Архип Куїнджі — список привласнених українських геніїв можна продовжувати довго. Що ж, в цю гру можна грати вдвох», — зазначає Кобальчинська.
Пам’ятник російському поету Олександру Пушкіну прикрасили вишиванкою зранку 16 травня. Бюст розташований у самому центрі міста, на Приморському бульварі — навпроти будівлі Одеської міської ради.
«До повномасштабного вторгнення ми щороку прикрашали вишиванкою пам’ятник Дюку де Рішельє. Зараз перший одеський пам’ятник залишається недоступним: його захистили від можливих наслідків російських обстрілів. Тож росіяни відібрали у нас ще одну традицію, а ми відберемо один з їхніх символів», — додає керівниця одеського Гончаренко центру.
Зазначимо, бюст Пушкіну на Приморському бульварі встановили у 1887—1889 роках за кошти, подаровані одеситами. Після початку повномасштабного вторгнення містяни неодноразово вимагали прибрати пам’ятник російському поету, однак члени міської історико-топонімічної комісії вирішили залишити монумент у міському просторі.
Статистика