У Львові розпочався пілотний проєкт із утилізації ліків. Організатори закликають викидати протерміновані медичні препарати у спеціальні контейнери.
Про це пише Четверта студія з посиланням на Суспільне.
У місті таких є шість.Таку ініціативу в Україні започаткували вперше.
У Львові встановили 6 контейнерів для утилізації.
У 6-й міській поліклініці на вулиці Медової Печери, 1
У ТРЦ на вулиці Кульпарківській, 226 а
У приміщенні ОСББ на вулиці Любінській
У аптеці на площі Міцкевича, 8
У аптеці на площі Червоної Калини, 36
У аптеці на вулиці Грінченка, 5
Антибіотики. Чому їх не можна викидати на сміттєвий полігон?
За словами керівниці організації “Нуль відходів” Ірини Миронової, не можна викидати у довкілля антибіотики, протигрибкові засоби, антибактеріальні, антидепресанти, і інші сильнодіючі речовини.
Серед цієї групи препаратів найбільш небезпечними є антибіотики, каже проєктна менеджерка організації “Нуль відходів” Євгенія Дев’ятова.
“Вони сприяють появі резистентних бактерій, тобто бактерій, які вчаться співіснувати з антибіотиками і які потім цими препаратами просто не лікуються. Відповідно ці інфекції, які раніше були виліковними і контрольованими, тепер стають дуже небезпечними і навіть смертельними”, — пояснює Євгенія.
Вітамінні і рослинні препарати
Дозволяють викидати у звичайні сміттєві контейнери залишки вітамінів.
“Препарати рослинного складу, ті самі вітаміни, амінокислоти, які в складі вітамінних комплексів можна викидати на полігон побутових відходів”, — каже керівниця з маркетингу мережі аптек Люба Дуб.
Залишки ліків можна принести і до Екобуса, який їздить містом, каже начальниця міського управління екології та природних ресурсів Олександра Сладкова:
“До Екобуса можна принести порцію цих ліків і вони будуть грамотно утилізовані шляхом спалювання при великих температурах”, — каже Олександра Сладкова.
У контейнери просять не викидати ртутні термометри, шприци, медичні маски та рукавички. Акція із утилізації ліків триває до 14-го грудня.