Галерея

У Львові зрізали 15 гіркокаштанів (ФОТО)

У Львові, на вулиці Коновальця, зрізали 15 гіркокаштанів. Вони, за словами начальниці управління екології та природних ресурсів департаменту містобудування Львівської міської ради Олександри Сладкової, були у критичному стані, тому їх довелося забрати.

Про це пише Четверта студія з посиланням на Твоє місто.

За словами Олександри Сладкової, каштанова алея вулиці Коновальця справді одна з найцінніших алей міста, адже її посадили одночасно при розвитку дільниці близько 100 років тому. Проте, 100-літніх дерев збереглося небагато. Зараз тут на вулиці є дві сотні різновікових каштанів, серед яких є вкраплення ясенів та інших дерев.

«Цьогоріч забрано 15 дерев (не забрано тільки одне, з помаранчевою крапочкою). Забрано з огляду на критичний стан дерев. Після того, як минулорічний буревій забрав рекордну кількість дерев саме на вулиці Коновальця (і Єфремова), район замовив обстеження всіх дерев у Лісотехнічного університету. Можете собі уявити результати, там аварійне кожне друге, бо, на жаль, насправді кожне друге відповідає критеріям незадовільного стану, поданого в наших національних правилах утримання зелених насаджень», – каже Олександра Сладкова.

Почали зрізати дерева у найкритичніший випадків. Те, чому дерева у критичному стані, є кілька факторів.

Перший – людський фактор. За 100 років вулиця пережила кілька реконструкцій, в межах яких обтинали корені дерев. Чим старіші дерева – тим катастрофічніше гниття. Реконструкція 10+ років тому, коли замінювали мережі, за словами Олександри Сладкової, є якраз найбільшою причиною сьогоднішнього стану дерев. Додається також неправильна обрізка (пристовбурові зрізи понад 10 см), частково давні топінг. Все це є причиною гниття, яке яскраво видно на зрізах як різнобарвні плями ламаної форми.

Другий фактор – вік гіркокаштанів. Дерева міцні, але практично не здатні до CODIT (базова видова властивість дерев до відокремлення і блокування гниття деревини).

«Наприклад, дуб черешчатий тут майстер. Отож, після отримання пошкоджень, гіркокаштан гниє без обмежень не формуючи внутрішніх бар’єрів. І то сумно. Хоч при цьому шикарно зарощує поверхневі стовбурові пошкодження, краще ніж інші дерева», – каже екологиня.

У планах, за словами Олександри Сладкової, щороку будуть замінювати по 5-10 дерев в критичному стані. З балансоутримувачем є домовленість, що наступні дерева зрізатимуть лише після якісної посадки на місці кожного зрізаного раніше.

Також екологиня зазначила, що дрова для буржуйок місто закуповує в лісництвах.

«Насправді всі зрізані дерева (і знайдені на смітниках дошки) акумулюються на комунальних підприємствах. Жодної задачі зрізати більше заради дров немає, є задача, щоб все, що зрізають, не пропадало», – додала вона.

Коментарі

Олег Довганик

Share
Published by
Олег Довганик

Recent Posts

У Львові показали обличчя паркувальників Садового

Вони штрафують водіїв, які не мають де паркуватись

10 хв. тому

Фільтри Sotras: ефективність та надійність для вашої техніки

Фільтри для насосно-компресорного обладнання — це широкий спектр виробів, які забезпечують очищення повітряного потоку від…

2 години тому

Меденицькій громаді повернуть 29 га землі

задоволено позов прокурорів

2 години тому

Мешканця Стрийщини засуджено за ухилення від мобілізації

Чоловік під особистий підпис отримав повістку, у якій було зазначено дату прибуття до територіального центру…

7 години тому

На території Національного парку «Бойківщина» вирубували дерева

Чоловіка засуджено за незаконну порубку дерев на території Національного парку «Бойківщина»

8 години тому