Команда «Зігріймо Україну» Чернівецького професійного ліцею автомобільного сервісу з бізнес-проєктом створення портативних турбопічок стала переможцем Національного конкурсу і у липні представлятиме Україну на європейському фестивалі молодіжного підприємництва у Туреччині та боротиметься за його нагороди
Про це пише Четверта студія з посиланням на організаторів.
26 травня у Львові, у Національному університеті імені Івана Франка відбулася надзвичайно важлива подія в житті понад 300 учнів 36 закладів професійно-технічної освіти та профільних коледжів Львівської та Чернівецької областей, а також їхніх викладачів та бізнес-менторів.
Створені в межах програми «Компанія» від Junior Achievement 40 учнівських міні-компаній йшли до цього дня довгих 8 місяців. Від обговорення зі своїми менторами перших бізнес-ідей до створення учнівських міні-компаній, налагодження виробництва товарів та надання послуг, їх реклами у соціальних мережах та організації логістичних ланцюжків доставки своїх товарів покупцям, а також набуття досвіду публічних продаж під час ярмарок молодіжного підприємництва.
Щоб здобути єдину путівку на європейський фестиваль молодіжного підприємництва Gen-E у Стамбулі сьогодні їм належало сконцентрувати весь здобутий за вісім місяців досвід підприємництва та комунікації і максимально яскраво та переконливо розповісти про свій бізнес-проєкт та здобутки своїх міні-компаній.
Начальник Львівської ОВА Максим Козицький подякував учасникам учнівських міні-компаній за свіжі ідеї, сміливість та неординарність.
«Найкраща інвестиція – це інвестиція в освіту та удосконалення навичок талановитої і працьовитої молоді. Конкурс «JA Компанія року» об’єднав велику кількість зацікавлених людей – учнів, керівників, спонсорів, які справді готові розвивати цікаві бізнес-ідеї, ділитись ними з усією Україною та світом. Я вважаю, що наша молодь має отримувати не лише теоретичні знання, а й практичні. І саме такі ініціативи допомагають їм реалізувати свій практичний потенціал – створити власну компанію, яка в майбутньому може запрацювати на рівні з іншими відомими проєктами. Дякую кожному з учасників за сміливість та неординарність, дякую за свіжі ідеї», – наголосив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.
Авторитетному журі, до складу якого увійшли відомі в Україні успішні підприємці та керівники департаментів освіти і науки Львівщини та Буковини належало оцінити бізнес-ідею кожної учнівської міні-компанії, як вдалося її реалізувати, яку продукцію виготовляють молоді підприємці, як просувають її на ринок, чи мають успішні продажі та наскільки переконливо презентують журі свій бізнес-проєкт
Журі Національного конкурсу визначило переможця і призерів Національного конкурсу на кращу учнівську JA-компанію року.
Перше місце і звання кращої учнівської JA-компанії 2023 року здобула команда «Зігріймо Україну» Чернівецького професійного ліцею автомобільного сервісу. З бізнес-проєктом створення портативних турбопічок ця міні-компанія у липні представлятиме Україну на європейському фестивалі молодіжного підприємництва в Туреччині та боротиметься за його нагороди.
Друге місце здобула команда NOVIA з Міжрегіонального центру професійно-технічної освіти художнього моделювання і дизайну міста Львова. На конкурсі вони презентували ідею змінного вишиваного мерчу. На розвиток цього проєкту Львівська ОВА вручила команді сертифікат на 70 тисяч гривень.
Третє місце посіла команда Tea&GO Чернівецького професійного ліцею сфери послуг з бізнес-ідеєю швидкого чаю у паперових склянках, які уже містять мембрану з чаєм.
Усі інші учасники отримали подяки та призи від партнерів конкурсу, а приємною несподіванкою для решти команд стало рішення організаторів нагородити кращі міні-компанії у окремих номінаціях:
– у номінації «Найкраща презентація бізнес-ідеї» перемогла міні-компанія BeSweet зі Львівського вищого професійного політехнічного училища з бізнес-проєктом виготовлення цукерок із натуральних інгридієнтів – сухофруктів, горіхів, сублімованих ягод та шоколаду.
– у номінації «Медіа-прорив» перемогла міні-компанія «Knick Knack» із Сокирянського вищого професійного училища Чернівецької області з бізнес-проєктом розробки та виготовлення прикрас з натурального каміння, що доповнює образ людини унікальністю та незвичним шармом.
– у номінації «Жіноче лідерство в бізнесі» перемогла міні-компанія Bag Joys з Вищого професійного училища №11 міста Червоноград, Львівської області з бізнес-проєктом розробки та виготовлення жіночих сумочок малих розмірів, з якими будь-яка пані виглядатиме незабутньо.
– у номінації «Екологічно орієнтований бізнес» перемогла міні-компанія «Forget-Me-Not” зі Львівського вищого професійного училища технологій та сервісу з бізнес-проєктом розробки дизайну та виготовлення шоперів та еко-мішечків для продуктів із сітки для зменшення використання пластику у світі.
– у номінації від UFuture «Найкраща виробнича бізнес-ідея» перемогла міні-компанія «Левчики» зі Львівського професійного коледжу готельно-туристичного та ресторанного сервісу з бізнес-проєктом виготовлення ароматизованих еко-блокнотів з переробленного паперу. До речі, декілька місяців тому ця команда здобула нагороду на міжнародному студентському ярмарку International Expo-2023 у Литві в номінації «Найкраща бізнес-ідея циркулярної економіки».
– За вісім місяців участі у програмі «Компанія» учні з профтехів Львівщини та Буковини надвичайно виросли професійно і ментально. Вони стали більш впевненими в собі і в тій справі, які присвячують свої сили та розум. А головне вони почали думати і діяти як підприємці. Впевнений, що саме така молодь потрібна для відбудови та розквіту України, – говорить директор з розвитку ГО «Junior Achievement Ukraine» Андрій Турак.
Варто нагадати, що у вересні 2022 року 36 закладів професійно-технічної освіти та профільних коледжів Львівської та Чернівецької областей долучилися до програми «Компанія» від ГО «Junior Achievement Ukraine», що є частиною всесвітньо відомої громадської організації JA Worldwide, яка понад 100 років займається розвитком підприємницьких навичок молоді, її фінансової грамотності, а також підготовкою учнів до ринку праці. На базі цих закладів було створено 40 учнівських міні-компанії, які взяли участь у Національному конкурсі.
Проект фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) і підтримується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.