5-річний Святослав з Вінниці майже не рухав кистю руки через важку алергічну реакцію на ліки, які йому ввели ще в пологовому. Аби допомогти дитині, опікові хірурги лікарні святого Миколая Першого медоб’єднання Львова виконали операцію та застосували революційну технологію.
Про це пише Четверта студія з посиланням на прес-службу ЛМР.
Одразу після народження, 5 років тому, Святославу ввели ліки, як мамі пояснили «для профілактики нестачі цукру у крові». Реакція на препарат виявилась непередбачувано небезпечною для дитини та спричинила масивний набряк лівої руки, що призвів до некрозу, тобто відмирання шарів шкіри. Зокрема, підшкірної жирової клітковини кінцівки.
10 днів малюк пробув у реанімації. Руку Святослава все ж вдалося врятувати. Однак на шкірі утворилися глибокі масивні рубці, а на пальцях, лікті та кисті – контрактури, тобто обмеження руху суглобів. А ще ліва рука почала повільніше рости і відставати від правої. Аби допомогти Святославу, у Вінниці, Києві та за кордоном йому виконали низку втручань із пересадки шкіри та усунення рубців.
Цьогоріч батьки хлопчика звернулися за допомогою до опікових хірургів та фізичних терапевтів лікарні святого Миколая. Тут спеціалісти вирішили скоригувати ваду хірургічним шляхом. Операцію виконали у два етапи.
Спершу забрали рубці з кисті та передпліччя. А потім закрили рану BTM – революційним покриттям австралійського виробника. Це штучний синтетичний матеріал, що дозволяє закривати глибокі рани, допоки неможливо пересадити власну шкіру пацієнта.
Після закриття післяопераційної рани Святослава покриттям BTМ, фізичний терапевт зафіксував кінцівку, а опікові хірурги підключили вак-систему – апарат для відведення виділень з рани та пришвидшення загоєння. А вже через чотири тижні хлопчику виконали ще одну операцію з пересадки власної шкіри.
У майбутньому на дитину чекає ще низка втручань на пальчиках. Святослав жвавий та активний хлопчик. Найбільша мрія його батьків – повернути синові повноцінне дитинство, і зараз вони на шляху до її здійснення.
Покриття BTM дороговартісне. Ним у квітні цього року пацієнтів дитячої лікарні забезпечив уряд Тайваню. У межах міжнародного проєкту Burn Care Alliance, cтвореному Християнською медичною асоціацією України, сумарно було виділено 2 млн доларів для допомоги українцям з опіками.
Мінветеранів спільно з МОЗ та НСЗУ
Ветерани не відчувають достатньої поваги, а сталим викликом залишається нерозуміння з боку суспільства
Бідкаються, що чиновники почали реалізацію даного об’єкту зі значними порушеннями будівельного та екологічного законодавства