У дворику Державного природознавчого музею у Львові встановили будиночок для комах. Будиночок складається з окремих секцій, в яких можуть оселитися корисні комахи, медоноси та інші вороги шкідників.
Про це пише Четверта студія з посиланням на Суспільне.
За словами ентомолога, Сергія Глотова на виготовлення та встановлення будиночку витратили більше 5 годин.
Будиночок для комах — давня мрія кандидата біологічних наук Сергія Глотова. Чоловік вперше побачив таку конструкцію більш як 10 років тому.
“В 2008 році я поїхав на навчання в Копенгаген, в Данію. Там побачив такі будиночки, маленькі середні і великі. Я багато вчився. Працював у різних музеях у Європі і бачив це в Німеччині, Чехії”, — розповідає Сергій Глотов.
Згодом із десантником 80-ї бригади Андрієм Радиком, такий будиночок змайстрували й у Львові. Науковець каже, у ньому можуть перебувати 150 видів комах, які необхідні екосистемі. Тут вони зможуть харчуватися, розмножуватися, відпочивати чи використовувати будиночок як укриття у холодну пору року.
“Тут будуть селитися корисні комахи, які є ворогами шкідників сільськогосподарських культур. В природі в умовах такого середовища живуть різні метелики, жуки, бджоли, клопи, перетинчастокрилі, безхребетні-мокриці. В нашому будиночку можуть перебувати різні комахи”, — розповідає Сергій Глотов.
Аби зробити таку конструкцію, знадобилися різні типи матеріалів та діаметри отворів. Такий будиночок для комах – це наочний посібник для відвідувачів Музею, можливість спостерігати за природнім світом, додає Сергій Глотов. Для того, аби сотні корисних комах було комфортно, секції у цій конструкції з часом змінюватимуться і доповнюватимуться не лише природними матеріалами.
У планах науковця – висвітлювати життя комах протягом сезону. А після повного заселення будинку, поруч розмістити табличку з переліком усіх комах.