Галерея

У Львові врятували 14-річну дівчинку, у якої розросталися дві пухлини

Одразу дві пухлини із шаленою швидкістю розросталися в репродуктивних органах 14-річної дівчинки. Пацієнтку з новоутворами, які завдавали їй нестерпного болю і могли вдвічі знизити шанси на майбутнє материнство, врятували львівські хірурги дитячої лікарні святого Миколая спільно з івано-франківськими колегами.

Про це пише Четверта студія з посиланням на прес-службу ЛМР.

14-річна Аня Назаренко – з Івано-Франківської області. На початку весни у дівчини різко заболіло внизу живота з правого боку. Налякана мама подумала, що у дочки схопив апендицит, тому одразу звернулася за медичною допомогою. Медики спростували ці підозри, та в пошуках причини болю скерували Аню на УЗД.

Виявилось, що всередині правого яєчника дитини утворилася чимала кіста. У 90% випадків побороти таку пухлину можна завдяки медичним препаратам. Однак Ані таке лікування не допомогло. Більше того, біль посилювався, а пухлина розросталася і стала майже вдвічі більшою за яєчник. Її довжина становила вже 5 см, при цьому розмір самої статевої залози – лише 3 см.

Окрім цього, медики побачили ще одну кісту – вже біля маткових труб. Оперувати Аню потрібно було якнайшвидше. Адже без втручання пухлини б розросталися, завдавали болю, повністю зруйнували яєчник та пошкодили функції маткової труби. А це би знизило шанси Ані в майбутньому стати мамою. Тож івано-франківські медики скерували дівчину до Львова, до хірургів лікарні святого Миколая.

Оперувати юну пацієнтку львівські спеціалісти вирішили у найменш травматичний спосіб – тобто лапароскопічно, через 3 проколи по 0,5 см. Через надто стрімкий ріст кіст медики запідозрили, що ці новоутворення можуть бути злоякісними. Біопсію робили просто під час втручання.

«Від характеру пухлин залежив подальший хід цієї операції. Якщо кісти злоякісні, то разом з ними нам довелося б видалити і яєчник, і маткові труби. Ми відділили кісти від навколишніх тканин, взяли зразки і виконали експрес-біопсію. Вже через 40 хвилин знали, що ці утворення доброякісні», – розповідає про операцію Олександр Калінчук, хірург, медичний директор лікарні святого Миколая Першого медоб’єднання Львова.

Після таких втішних результатів біопсії хірурги продовжили операцію. Спершу вони видалили пухлину біля маткової труби, а потім взялися за кісту всередині яєчника. Лікарі розрізали залозу і видалили звідти пухлину. Опісля, за допомогою апарату Патона, з’єднали яєчник методом біологічного зварювання. Ця технологія, фактично, «спаює» між собою тканини – без крововтрати, пошкоджень та швів.

Операція тривала півтори години і минула успішно. Нині Аня вже повернулася додому – на Франківщину. Львівським та івано-франківським лікарям спільними зусиллями вдалося повністю зберегти репродуктивну функцію пацієнтки.

Коментарі

Олег Довганик

Share
Published by
Олег Довганик

Recent Posts

У Львові пʼять років не ремонтували аварійний міст

Ні депутати Львівської міської ради, ні чиновники Садового не піднімали це питання

4 години тому

Зимноводівська громада попрощалася із захисником

Не існує вищої цінності, ніж захист Батьківщини та свого народу

5 години тому