38-річний Володимир Коцюба втратив ногу у боях за Україну, довго був прикутий до ліжка і страждав від депресії. Впоратися з нею йому допомогли нові мрії та цілі – захисник мріє створити власну сім’ю і відкрити Дім для ветеранів. Аби почати до них крокувати, спершу воїн має завершити своє відновлення і протезування в Національному реабілітаційному центрі UNBROKEN.
Про це пише Четверта студія з посиланням на прес-службу ЛМР.
Володимир із Запоріжжя став на захист України ще у 2016 році. Служив у повітрянодесантній бригаді та воював на Донеччині, де отримав кілька осколкових поранень. Водночас у воїна почалися офтальмологічні проблеми. Атрофія зорового нерва вразила праве око і воно втратило 85% зору.
На час початку повномасштабного вторгнення ветеран перебував за кордоном – на реабілітації. Втім одразу ж повернувся і, попри обмежену придатність, оббивав пороги військкоматів – намарно.
Лише за рік Володимир таки зміг довести, що ще може бути корисним Силам оборони і доєднався до лав бригади Нацгвардії «Кара-Даг». З нею воював на рідній запорізькій землі та у 2023 році брав участь у літньому контрнаступі. Там і втратив ногу.
«Артилерія ворога працювала по наших позиціях і в один момент я почув вибух, після чого просто перевернувся в повітрі. Мені перебило кістки і нога буквально висіла. Якби мої хлопці не прийшли за мною, я б не вижив. Мене не могли евакуювати цілих 6 годин», – пригадує захисник.
Рятували життя захисника у трьох містах: Запоріжжі, Дніпрі та у Львові. Володимир переніс понад 20 операцій та був прикутий до ліжка. Його мучили думки про те, що більше не зможе повернутися до війська. А рідне місто, де живуть мама з бабусею, постійно атакує ворог. Від переживань через те, що не може бути корисним ані власній родині, ані країні, Володимир переживав глибоку депресію. І вийти з неї йому допомогла нова мрія.
«Як я поборов депресію? Я поставив перед собою мету – побудувати Дім для ветеранів у Карпатах! Уявіть собі: гори, ліс, річка – все навколо! Я відклав гроші, які отримав за поранення, вже знайшов землю і розробив бізнес-план для реалізації цього проєкту. У цьому центрі ми будемо надавати психологічну підтримку для військових. Знаєте, душевна травма набагато важча за фізичну, і я точно знаю, про що говорю», – ділиться своїм досвідом захисник.
Нині Володимир перебуває на реабілітації в центрі UNBROKEN. Він активно займається з фізичними терапевтами і фахівцями центру ментального здоров’я та готується до протезування. По завершенню відновлення пацієнт планує взятися за реалізацію амбітного проєкту з психологічної реабілітації захисників. А ще мріє нарешті створити свою власну сім’ю. Ось що каже: «Я вірю, що Бог зберіг мене з якоюсь метою і для когось. Якщо мета – це Дім ветеранів, це значить, що для цієї справи. А, якщо для когось, то можливо, це буде моя майбутня дружина».
У Львові міністра охорони здоров'я Литви пана Аурімаса Печкаускаса
Розмір пенсії встановлюється у розмірі 200% прожиткового мінімуму, визначеного для осіб, які втратили працездатність
Днями інспектор, перебуваючи поза службою, помітив на Сихівському мості дивну поведінку водія автомобіля Opel Vivaro.…
Француз Ніколя Амбер та українка Юлія Чубарєва одружилися в Галицькому РАЦСі. Навесні пара планує взяти…
На Львівській обʼїзній можна народитися, одружитися, розлучитися і вмерти